افزایش میزان کشف قاچاق کالا در استان سمنان

افزایش میزان کشف قاچاق کالا در استان سمنان

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان سمنان با اشاره به لزوم اجرای طرح تشدید نظارت و کنترل بر بازار در راستای مقابله با قاچاق کالا گفت: میزان کشفیات قاچاق کالا در استان سمنان در مقایسه با سال گذشته ۲۱ درصد افزایش داشت.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، حسن اسلامی راد در حاشیه بازدید از بازار فروش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حجم ریالی کالاهای قاچاق کشف‌شده در سال ۹۶ بیش از ۱۵۱ میلیارد بوده است که این آمار به نسبت سال ۹۵ بالغ‌بر ۲۲ درصد افزایش داشت.

وی بابیان اینکه در سه‌ماهه اول سال ۹۷ بالغ‌بر ۲۱ درصد افزایش ریالی کشفیات قاچاق کالا را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد بودیم خاطرنشان کرد: طرح‌های کنترل و بازرسی از مراکز توزیع و عرضه به مردم در راستای مقابله با این پدیده شوم در استان سمنان اجرایی می‌شود.

دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا استان سمنان با اشاره به اینکه قاچاق کالا ضربه مهلکی را به بدنه اقتصاد کشور وارد می‌کند تصریح کرد: ریشه اصلی رکود در خط تولید داخلی و بیکاری بسیاری از کارگران ایرانی در این پدیده شوم اقتصادی قرار دارد.

وی با تأکید بر لزوم مقابله جدی با این پدیده خاطرنشان کرد: مهم‌ترین کالاهای قاچاقی کشف‌شده در استان سمنان دارو، لباس، سیگار، برخی لوازم برقی منزل و لوازم‌آرایشی و بهداشتی است.

حسن اسلامی راد با تأکید بر اینکه برخورد جدی با قاچاقچیان عمده در اولویت نخست این ستاد قرار دارد تصریح کرد: در این مدت تعداد پرونده‌های کشف قاچاق کالا باارزش بیش از ۱۰۰ میلیون تومان ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

وی ابراز داشت: تحقق شعار سال جدید با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری یکی از سیاست‌های اصلی دولت برای رفع مشکلات اقتصادی است.