اقامه نماز عید سعید فطر در ۱۹ نقطه استان سمنان

اقامه نماز عید سعید فطر در ۱۹ نقطه استان سمنان

مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان سمنان گفت: نماز عید سعید فطر در ۱۹ نقطه این استان اقامه می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، محمدحسن پیرچه پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اگر هلال ماه شوال در شامگاه پنجشنبه رؤیت شود نماز عید سعید فطر در این استان نیز هم‌زمان با سراسر کشور روز جمعه در ۱۹ نقطه استان برپا می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای برپایی نماز این عید بزرگ گفت: نماز عید سعید فطر در سمنان ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه و در مصلای سمنان به امامت آیت‌الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه سمنان اقامه می‌شود.

مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان سمنان به زمان اقامه نماز عید فطر در سایر شهرستان‌های استان نیز اشاره کرد و گفت: مردم خداجوی استان سمنان بعد از روزه‌داری و بندگی‌های خالصانه و راز و نیاز شبانه خود با خدا نماز بزرگ عید فطر را اقامه می‌دارند.

پیرچه با اشاره به اینکه نماز این عید در گرمسار ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح برگزار می‌شود افزود: نماز عید فطر در میدان امام خمینی (ره) و به امامت حجت‌الاسلام سید علیرضا آرامی امام‌جمعه این شهر اقامه می‌شود.

وی با بیان اینکه نماز بزرگ عید فطر در شهرستان‌های شاهرود، بسطام، کلاته خیج، میامی و رودیان، درجزین، کلاته رودبار در ساعت ۷ صبح اقامه می‌شود افزود: نماز عید فطر در شاهرود به امامت حجت‌الاسلام عباس امینی و در مصلای پیامبر اعظم (ص)، در بسطام به امامت حجت‌الاسلام سید علی رضوی نسب در صحن امامزاده محمد، در کلاته خیج به امامت حجت‌الاسلام علی خداپرست در حسینیه اعظم، در میامی به امامت حجت‌الاسلام قربانعلی صفائی پور در مسجد جامع، در رودیان به امامت حجت‌الاسلام عباس معصومی در مسجد جامع، در درجزین به امامت حجت‌الاسلام محمدرضا رحیمی‏ زاده در مدرسه حضرت مهدی (عج) و در کلاته رودبار به امامت حجت‌الاسلام اسماعیل بناییان سفید در مسجد جامع رودبار برگزار می‌شود.
مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان سمنان با بیان اینکه اقامه نماز عید فطر در شهرهای دامغان، سرخه، مهدیشهرو مجن رأس ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه برپا می‌شود تصریح کرد: نماز بندگی عید فطر در دامغان به امامت حجت‌الاسلام سید محمدحسینیان در حدفاصل شهدا تا میدان امام خمینی (ره)، در سرخه به امامت حجت‌الاسلام مصطفی فاطمی بصیر در حسینیه شهدا، در مهدیشهربه امامت حجت‌الاسلام محمد بارانی در حسینیه المهدی (عج) و در مجن به امامت حجت‌الاسلام جناتی در مسجد جامع برپا می‌شود.

پیرچه ادامه داد: در شهمیرزاد و ایوانکی نماز عید سعید فطر در ساعت ۷ و ۴۵ صبح اقامه می‌شود و این نماز در شهمیرزاد به امامت حجت‌الاسلام سید داوود احمد پناه در محل احداث مصلی و در صورت نامساعد بودن هوا در مسجد ولی‌عصر (عج) و در ایوانکی به امامت حجت‌الاسلام مرتضی کشمیر در میدان امام خمینی (ره) برپا می‌شود.

وی افزود: در دیباج، آرادان، بیارجمند و حسین‌آباد کالپوش نیز نماز عید فطر در ساعت ۸ صبح اقامه می‌شود و در دیباج به امامت حجت‌الاسلام سید حبیب‌الله قدمی در مصلی نماز جمعه، در آرادان به امامت حجت‌الاسلام جلیل شریفی‌نیا در مسجد صاحب‌الزمان (عج)، در بیارجمند به امامت حجت‌الاسلام محمد احمدی در مصلای در حال احداث و در حسین‌آباد کالپوش به امامت حجت‌الاسلام اسماعیل بهرامی در مدرسه حضرت زینب (س) برگزار می‌شود.

مسئول دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان سمنان نماز روز جمعه نیز به علت تقارن عید سعید فطر با روز جمعه برگزار نمی‌شود.