آخرین آمار کرونایی‌ها در سمنان

دکتر کامران قدس، دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا و سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با ابراز خرسندی از روند تنزلی بستری ها در این استان گفت: در شبانه‌روز گذشته ۶ بیمار جدید مثبت با تشخیص قطعی ابتلا به کووید۱۹ در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان بستری شدند.

دکتر کامران قدس در گفت‌وگو با خبرنگاران ایسنا با اشاره به آخرین آمار شیوع بیماری کرونا ویروس اظهار کرد: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون ۴۹ هزار و ۸۰۹ مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده اند.

در ۲۴ ساعت گذشته و از ۲۳لغایت ۲۴ آذر ماه بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، هفت بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید-۱۹ در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند و بدین ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا ویروس تاکنون به ۱۰ هزار و ۷۴۸ نفر رسیده است .

علاوه بر این در این مدت ۳۹هزار و ۶۱ بیمار نیز در مناطق تحت‌ پوشش این دانشگاه به صورت سرپایی شناسایی شدند.

خوشبختانه کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید۱۹ از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه به ۹ هزار و ۶۳۶ نفر رسید.