آخرین مهلت ارزیابی تنبلی چشم در استان سمنان اعلام شد

علی رضا ایزد پور،مدیرکل بهزیستی استان سمنان با بیان اینکه آخرین مهلت ارزیابی تنبلی چشم در استان سمنان ۱۵ مهرماه است، گفت: خانواده ها حتما کودکان سه تا شش سال خود را به مراکز ارزیابی بیاورند.

وی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به ضرورت همراهی خانواده‌ها در طرح ارزیابی تنبلی چشم، بیان کرد: این طرح ویژه کودکان سه الی شش سال استان سمنان تا پانزدهم مهرماه ۹۹ برگزار می‌شود و لذا خانواده‌ها می‌بایست تا این تاریخ حتماً نسبت به حضور در طرح مبادرت ورزند.

ایزد پور با بیان اینکه در سال‌های قبل این طرح در آبان ماه بود اما امسال به دلیل شرایط کرونا سبب تا شد تا طرح از نیمه تیرماه آغاز و تا نیمه مهرماه ادامه یابد، افزود: ۱۱ پایگاه دائم بهزیستی استان سمنان پذیرای خانواده‌ها در این طرح هستند.

خانواده‌ها جدی بگیرند

مدیرکل بهزیستی استان سمنان سنجش ارزیابی بینایی را اصلی مهم در آغاز آموزش و یادگیری نونهالان دانست و تصریح کرد: تمام الزامات بهداشتی و مسائل پروتکل‌ها در مجموعه‌های بهزیستی مجری طرح رعایت شده و خانواده‌ها نگران نباشند.

ایزد پور با بیان اینکه به دلیل شیوع کرونا سنجش بینایی در سطح استان سمنان تنها با استفاده از دستگاه‌های مخصوص انجام می‌شود و لذا نباید نگرانی از بابت وجود داشته باشد، بیان داشت: والدین برای جلوگیری از تجمع در مراکز می‌توانند با برقراری تماس تلفنی، در نوبت دهی نیز شرکت کنند تا راحت‌تر در این طرح مشارکت داشته باشند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از ۲۳ هزار کودک استان سمنان مورد پایش تنبلی چشم قرار گرفتند، گفت: حتماً خانواده‌ها باید به این طرح مهم و سرنوشت ساز عنایت داشته باشند زیرا سن طلایی درمان بیماری‌های چشمی زیر هشت سال است و این طرح به تشخیص به موقع کمک می‌کند.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان