آغاز برداشت از مزارع زیره سبز در سمنان/ هر هکتار ۸۰۰کیلوگرم

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سمنان از افزایش ۳۰درصدی کشت زیره سبز در شهرستان سمنان خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان ابوالحسن احمدی با اعلام این خبر اظهار کرد: امسال میزان اراضی و مزارع زیره سبز در سمنان نسبت به سال زراعی قبل یک سوم افزایش داشته است.

وی ادامه داد: کشت زیره در شهرستان با توجه به شرایط آب و هوایی و همچنین نوع بستر و شرایط اقلیمی منطقه از اهمیت بالایی برخوردار است.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سمنان گفت: این محصول به دلیل خاصیت دارویی بسیار بالا می‌تواند درآمدزائی قابل توجهی را برای تولید کننده و بهره‌برداران بوجود آورد.

وی سطح زیر کشت زیره سبز در شهرستان سمنان را ۳۲۰ هکتار اعلام و تصریح کرد: متوسط عملکرد زیره سبز در سمنان به ازای هر یک هکتار، ۸۰۰ کیلوگرم است.

احمدی از آغاز برداشت این محصول در سمنان خبر داد و گفت: معمولا کار برداشت این محصول در سمنان از ۲۰ تا اواخر اردیبهشت‌ماه آغاز می شود.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سمنان صرفه‌جویی در مصرف آب در واحد سطح را از مزایای کشت این محصول در سمنان برشمرد و اضافه کرد: با توجه به محدودیت منابع آبی و همچنین مدیریت استفاده از آب در شهرستان، کشت این محصول می‌تواند کمک زیادی به افزایش راندمان آبیاری در مزارع و حتی به عنوان یک الگوی کشت در سطح شهرستان به شمار آید.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان