آغاز طرح پائیزه کتاب ۹۹ با مشارکت ۱۱ کتابفروشی در استان سمنان

پانزدهمین دوره طرح توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها با عنوان “پائیزه کتاب ۹۹” با مشارکت ۱۱ کتابفروشی در استان سمنان از امروز همزمان با شروع هفته کتاب آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، طرح پائیزه کتاب ۹۹ تا سی ام آبان در کتابفروشی‌های عضو طرح در استان سمنان ادامه دارد.

ابوالفضل صادقی نژاد،معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: در این طرح علاقه‌مندان می‌توانند کتاب‌های عمومی، کودک و نوجوان و کتاب‌های دانشگاهی را با ۲۰ درصد تخفیف از کتاب‌فروشی‌های عضو طرح خریداری کنند.

صادقی نژاد افزود: در پانزدهمین دوره طرح توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها، سقف مجاز برای هر خریدار ۲۵ درصد افزایش یافته است و با این افزایش در این دوره هر خریدار می تواند تا سقف ۲۰۰ هزار تومان کتاب خریداری نماید.

وی، با اشاره به مشارکت ۱۱ کتابفروشی استان سمنان در طرح پائیزه کتاب ۹۹ اظهار داشت: از این تعداد هفت کتابفروشی شامل پاتوق کتاب، خانه کتاب بامداد، خلاق، سوشیانس، شهر کتاب، کتاب ارسطو و کتاب اشراق در سمنان، دو کتابفروشی طنین ناب و کتابکده در شاهرود و دو کتابفروشی شهر کتاب و مجموعه فرهنگی دانشجو در دامغان در طرح پائیزه کتاب مشارکت و فعالیت دارند.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان یادآور شد: در این طرح که با شعار “دانایی . مانایی” برگزار می شود مخاطبان در مدت هفت روز، تا سی ام آبان با در دست داشتن کارت ملی مجاز به خرید کتاب از کتابفروشی های عضو این طرح هستند.

در طرح “پائیزه کتاب ۹۹” به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرایط شیوع و گسترش ویروس کرونا و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، خریدهای غیرحضوری نیز با ثبت اطلاعات مربوطه در پنل از سوی کتاب‌فروشی‌ها فراهم شده است.

لینک مرتبط:

۵۱۰برنامه مجازی کتابخانه های عمومی استان سمنان در هفته کتاب

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان