ابلاغیه‌ پرونده‌های قضایی در استان سمنان الکترونیکی می‌شود

رئیس کل دادگستری استان سمنان گفت: ابلاغیه‌ پرونده‌های قضایی در استان سمنان الکترونیکی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سید محسن مظهری در نشست شورای قضایی که در سالن شهدای مدافع حرم اداره کل تعزیرات حکومتی استان سمنان برگزار شد با اشاره به آغاز فرایند التکرونیکی شدن ابلاغیه‌های قضایی در این استان اظهار داشت: کد کاربری قضایی برای وکلا، کارشناسان، طرفین پرونده‌ها و برای همه شهروندان متقاضی در سطح استان سمنان ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به برخی اهداف در اجرای این طرح گفت: الکترونیکی شدن فرآیند ابلاغیه‌های قضایی در راستای صرفه‌جویی در منابع انسانی و مالی کشور و همچنین در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی انجام شده است.

رئیس شورای قضایی استان سمنان با بیان اینکه اجرای طرح ثبت‌نام الکترونیکی قضایی تحولی در روند رسیدگی‌ به پرونده‌ها ایجاد می کند خاطر نشان کرد: افزایش سرعت در روند رسیدگی‌ها از جمله مزایای اجرای این طرح است.

مظهری همچنین از ساماندهی جمعیت کیفری در استان سمنان خبر داد و گفت: در این راستا جمعیت زندانیان در استان سمنان ۱۴ درصد کاهش یافته است.

وی از اجرای سیاست‌های ابلاغ شده در بخش جمعیت کیفری در سطح استان سمنان خبر داد و گفت: در این استان جلسات کمیسیون عفو و بخشودگی به صورت مرتب تشکیل می‌شود.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان