اجتناب واحدهای صنفی از افزایش غیر منطقی کالا و خدمات

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از واحدهای صنفی این استان خواست تا از افزایش غیر منطقی کالا و خدمات اجتناب کنند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، مهدی یحیایی در حاشیه بازرسی از چند واحد صنفی در سطح عرضه با اشاره به ضرورت عدم افزایش قیمت غیرمنطقی کالاها از سوی واحدهای صنفی اظهار داشت: براساس تأکیدهای سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان به واحدهای صنفی استان سمنان اخطار لازم داده شده که از افزایش غیرمنطقی کالاها پرهیز کنند.

وی با بیان اینکه مردم می‌توانند با نظارت بر بازار به عنوان یاریگر دستگاه‌های نظارتی عمل کنند تصریح کرد: مردم به عنوان مصرف‌کنندگان بازوان تأثیرگذار نظارت بر بازارند و می‌توانند با هوشیاری و نظارت بر بازار مانع تخلفات صنفی شوند.

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از مردم استان خواست تا از خرید کالا از واحدهای متخلف اجتناب کرده و مایحتاج و کالاهای اساسی خود را واحدهای‌های مشتری محور و قانون مدار تهیه کنند.

یحیایی با بیان اینکه مردم باید با خرید از واحدهای صنفی قانون‌مدار از آنان حمایت کنند تصریح کرد: این واحدهای صنفی حقوق مصرف کنندگان را رعایت کرده و به قانون و مقررات در این حوزه احترام می‌گذارند.

وی به برخی از مهم‌ترین تخلفات واحدهای صنفی اشاره کرد و گفت: اختفاء و امتناع از عرضه کالا، ، گرانفروشی، احتکار، تقلب، حراج غیرقانونی فروش اجباری کالا، کم فروشی و غیره برخی از این تخلفات است که مردم باید به آن توجه داشته باشند.

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه دستگاه‌های نظارتی به‌ویژه واحد نظارت و بازرسی سازمان در صورت مشاهده تخلف به شدت با واحد صنفی متخلف برخورد می‌کند از مصرف‌کنندگان خواست تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف با سامانه ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان تماس بگیرند.