اجرای طرح اشتغال در روستاهای استان

تاکنون چهار هزار و ۴۶۹ طرح اشتغال زایی برای مددجویان و سایر نیازمندان جویای کار در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان اجرایی شده است.
به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان؛ علیرضا خدابنده معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان گفت: توسعه اشتغال پایدار در مناطق کمتر توسعه یافته همواره مدنظر کمیته امداد قرار دارد که در این زمینه فعالیت‌های قابل توجهی برای مهاجرت معکوس روستاییان در استان سمنان انجام شده است.

علیرضا خدابنده با اشاره به اینکه طی ۱۰ ماهه امسال، ۴۸ درصد از فرصت‌های شغلی کمیته امداد به مناطق روستایی اختصاص یافت، افزود: تاکنون چهار هزار و ۴۶۹ طرح اشتغال زایی برای مددجویان تحت حمایت این نهاد و سایر نیازمندان جویای کار در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه طی ۱۰ ماهه امسال، ۲۰۵ طرح مربوط به طرح های اشتغال زایی کمیته امداد در مناطق روستایی است، تصریح کرد: از این فرصت های شغلی، ۱۶۷ طرح در زمینه دامپروری، ۶ طرح در زمینه کشاورزی و ۳۲ طرح دیگر مربوط به سایر مشاغل چون شیرینی پزی، تولید مصنوعات چوبی و تجهیزات ساختمانی ایجاد شده است.

خدابنده با اشاره به اینکه توسعه اشتغال پایدار در حوزه روستایی همواره مدنظر کمیته امداد قرار دارد، گفت: برای اجرای طرح‌های اشتغال مناطق محروم طی ۱۰ ماهه امسال، بیش از ۲۴ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه توسعه روستاها، مهاجرت معکوس را به دنبال دارد، اظهارداشت: توسعه روستاها یکی از برنامه‌های اولویت‌دار این نهاد است که در این زمینه خواستار همکاری هر چه بیشتر دستگاه‌های اجرایی در جهت فراهم کردن امکانات و زیرساخت‌های لازم برای توسعه و پیشرفت روستاها و مناطق محروم هستیم.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان با تاکید بر اینکه اختصاص بخش مهمی از تسهیلات اشتغال به مناطق محروم نشان دهنده اهتمام جدی کمیته امداد در خصوص توسعه روستاها است، افزود: با توجه به ظرفیت موجود در مناطق روستایی و استعداد سنجی‌های انجام شده، درصدد هستیم به میزان قابل توجهی برای مددجویان ساکن در این مناطق شغل ایجاد کرده و موجب خوداتکایی آنان شویم.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان