اجرای طرح ملی ازدواج آسان در استان سمنان

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان سمنان با اشاره به اجرای طرح ازدواج آسان در استان سمنان گفت: در این راستا با حمایت کمیته امداد استان سمنان ۱۳۰ زوج جوان مددجوی تحت حمایت این نهاد زندگی مشترک خود راآغاز کردند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سید جواد رضوی در مراسمی که به همین مناسبت برگزار شده بود اظهار داشت: کمیته امداد استان سمنان در نیمه نخست امسال بالغ بر ۲ هزار و ۹۵۰ میلیون ریال تحت عنوان کمک هزینه جهیزیه به زواج‌های جوان هزینه کرده است.

وی با اشاره به مشکل زوج‌های جوان در تهیه جهیزیه خاطرنشان کرد: این نهاد حمایتی همه توان خود را به‌کار می‌گیرد که زمینه را برای آغاز زندگی این زوج‌ها فراهم کند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان از ارائه ۶۴ فقره کمک‌هزینه جهیزیه به نوعروسان مددجوی استان در ۶ ماهه اول امسال خبر داد و گفت: همچنین ۴۱ فقره هدیه ازدواج به پسران خانواده‌های زیر ‌پوشش با عنوان کمک هزینه اعطا کرده است.

رضوی همچنین از اعطای ۲۴ فقره کمک‌هزینه ازدواج مجدد به مددجویان استان سمنان در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت: عمده این افراد زنان مطلقه بودند که موفق به ازدواج مجدد شدند.

وی خاطرنشان کرد: در ۶ ماهه اول امسال بالغ بر ۶۰۰ میلیون ریال کمک‌هزینه ازدواج ذیل عنوان ازدواج مجدد به واجدین شرایط اعطا شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان با بیان اینکه به هر کدام از نوعروسان ۵۰ میلیون ریال کمک هزینه پرداخت شده افزود: سقف پرداختی هدیه ازدواج پسران خانواده‌های تحت‌ پوشش استان نیز ۳۰ میلیون ریال بوده است.

رضوی با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان در زمینه فرهنگی و آموزشی نیز اقدامات بسیار خوبی در سال جاری داشته است افزود: در همین راستا امسال بالغ بر ۶۰۰ نفر ساعت مشاوره به زوج‌های جوان تحت‌پوشش ارائه شده است.