ارزش معاملات در بورس سمنان ۳۰۰ میلیاردی شد

مدیر بورس منطقه‌‌ای سمنان گفت: ارزش معاملات سهام بورس منطقه سمنان در هفته گذشته که آمار تحلیلی آن منتشر شده است؛ از مرز ۳۰۲ میلیارد ریال گذشت.
غلامحسین گل‌ارضی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، با اشاره به ارزش معاملات هفتگی در بورس سمنان که آمار آن امروز جمع‌بندی شد اظهار داشت: در معاملات هفته گذشته بورس سمنان ۱۲۴ میلیون و ۲۲۱ هزار و ۳۱۵ سهم مورد معامله قرار گرفت.

وی با اشاره به ارزش ریالی این تعداد سهام در معاملات هفته گذشته توسط کارگزاران بورس سمنان افزود: ارزش ریالی این تعداد سهام ۳۰۲ میلیارد و ۷۰ میلیون و ۳۲۹ هزار و ۱۶۸ ریال بوده است.

مدیر بورس منطقه‌ سمنان بیان کرد: از این تعداد، ۶۶ میلیون و ۳۹۵ هزار و ۱۰۵ سهم به خرید اختصاص داشته است.

گل‌ارضی با اشاره به ارزش ریالی سهام خریداری‌شده در بورس سمنان در هفته گذشته تصریح کرد: ارزش سهام خریداری‌شده به ۱۶۱ میلیارد و ۱۳ میلیون و ۵۰ هزار و ۱۶۱ ریال رسیده است.

وی با اشاره به میزان سهام به فروش رفته تالار بورس سمنان در هفته گذشته بیان کرد: در معاملات هفته گذشته، ۵۷ میلیون و ۸۲۶ هزار و ۲۱۰ سهم در بخش فروش، مورد معامله کارگزاری‌های مختلف قرار گرفت.

مدیر بورس منطقه‌ سمنان ارزش ریالی این سهام به فروش رسیده را ۱۴۱ میلیارد و ۵۷ میلیون و ۲۷۹ هزار و هفت ریال عنوان کرد.

به گفته گل ارضی حدود ۵۳ درصد از ارزش معاملات هفته گذشته بورس سمنان به خرید و ۴۷ درصد به فروش اختصاص داشت.

وی با اشاره به افزایش مجدد شاخص سهام بورس در معاملات روز پایانی هفته گذشته بورس سمنان، از افزایش ۶۰۱۷٫۵ واحدی این شاخص و رسیدن آن به ۱۸۰۶۳۵٫۶ واحد در پایان معاملات هفته گذشته خبر داد.