استان سمنان به قطب خودروسازی تبدیل می‌شود

استاندار سمنان با تأکید بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت دانش‌آموزان فنی و حرفه‌ای گفت: استان سمنان به قطب خودروسازی تبدیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، محمدرضا خباز صبح امروز در دیدار با معاون وزیر آموزش‌وپرورش اظهار داشت: استان سمنان یک استان صنعتی است و از ظرفیت‌های مطلوبی در این بخش برخوردار است که باید بامهارت‌آموزی به بهترین نحو به‌کارگیری شود.

وی با بیان اینکه این استان در آینده نزدیک به قطب خودروسازی در کشور تبدیل می‌شود افزود: برگزاری دوره‌های مهارت‌آموزی و آموزش‌های فنی زمینه‌ساز کسب مهارت در صنایع مختلف را فراهم می‌کند.

استاندار سمنان با تأکید بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت دانش آموزان فنی و حرفه‌ای این استان تصریح کرد: بازار کار امروز نیازمند افراد دارای تخصص و مهارت است و باید برای این مسئله تدابیر ویژه‌ای اندیشید.

وی در ادامه با بیان اینکه تمامی دستگاه‌های اجرایی باید برای کمک‌های مالی و اعتباری آموزش‌وپرورش اقدام کنند تصریح کرد: سیستم تربیت‌معلم نیز در نظام آموزش‌وپرورش نقش ویژه‌ای دارد که باید نسبت به تقویت آن در استان سمنان کوشا باشیم.

خباز ابراز داشت: هزینه‌ها و اعتبارات آموزش‌وپرورش را باید به مردم و سازمان‌های مردمی مانند شهرداری‌ها متصل کرد.

وی با اشاره به اینکه با تحقق این عمل می‌توان از محل مالیات بر مصرف و مالیات بر ارزش‌افزوده اعتباراتی را برای نظام آموزش‌وپرورش در نظر گرفت اذعان کرد: رفع مشکلات مالی این نهاد از دغدغه‌های مهم دولت است.

استاندار سمنان با اشاره به برخی اقدامات فرهنگی در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی خاطرنشان کرد: سال گذشته طرح اهدای کتاب مازاد منازل در شهرستان مهدی‌شهر به‌عنوان پایلوت اجرا شد که در راستای اجرای همین طرح ۳۰۰ هزار جلد کتاب جمع‌آوری شد.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان