استان سمنان مقصدی تازه برای سفر

سرپرست اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: کتابچه”استان سمنان مقصدی تازه برای سفر” توسط این اداره کل و برای معرفی هر چه بیشتر استان سمنان منتشر شد .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، «محمد جهانشاهی» امروز و در گفت و گویی افزود: این کتابچه در تیراژ یک هزار نسخه منتشر شده و شامل اطلاعات جامعی از جاذبه‌های گردشگری استان و … است .

وی گفت: در بخش نخست این کتاب پس از معرفی استان سمنان، جاذبه‌های گردشگری استان به ترتیب مسیر تهران – مشهد و از شهرستان گرمسار آغاز شده و با معرفی جاذبه‌های شهرستان میامی پایان می‌یابد .

جهانشاهی افزود: نزدیکترین محل اقامتی، نزدیکترین پمپ بنزین و گاز، شماره تماس، راه دسترسی، جاذبه‌ها و محل های تفریحی اطراف اثر تاریخی و صنایع دستی و سوغات از جمله اطلاعات جانبی است که در کنار معرفی هر جاذبه تاریخی در این کتاب آمده است .

وی با بیان اینکه در انتهای معرفی هر شهرستان، نقشه گردشگری نیز پیوست شده است، گفت: معرفی صنایع‌دستی استان، لیست واحدهای نمونه و دارای گواهی کیفیت صنایع‌دستی و مسیر و جاذبه‌های گردشگری کمتر شناخته شده از دیگر بخش‌های کتاب است .

وی افزود: معرفی اقامتگاه‌های بوم گردی، هتل‌ها، اقامتگاههای سنتی، مهمانپذیر و خانه مسافر، سفره خانه و واحدهای بین راهی و دفاتر خدمات مسافرتی از دیگر اطلاعات موجود در این کتاب است .

جهانشاهی گفت: تعدادی از تصاویر آثار تاریخی استان سمنان در دوه قاجار و آثار تاریخی شاخص استان، زینت بخش، صفحات پایانی این کتابچه است .

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان افزود: برای معرفی استان سمنان در نوروز ۹۷ ، حدود ۷۰ هزار نسخه بروشور، پوستر و نقشه نیز منتشر شده است .