افتتاح فیبرنوری خانگی در روستاهای سمنان

مدیر مخابرات منطقه سمنان از دلازیان، محمود آباد و حسن‌آباد در کویرهای جنوب سمنان به عنوان نخستین روستاهای متصل به شبکه فیبرنوری خانگی در این استان نام برد.

به گزارش ایسنا، مجید دارائی در آیین افتتاح این پروژه که با حضور نماینده سمنان مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی و فرماندار سمنان برگزار شد، اظهار کرد: شبکه فیبرنوری خانگی (FTTH) از امروز به روستاهای استان سمنان رسید و در مراسمی با حضور مسئولان، روستاهای دلازیان، محمودآباد و حسن‌آباد سمنان، به عنوان نخستین روستاهای سمنان به شبکه فیبرنوری خانگی متصل شدند.

مدیر مخابرات منطقه سمنان با اشاره به خدمات ارتباطی ارائه شده در بیشتر نقاط شهری و روستایی این استان، گزارشی از خدمات ارائه شده به روستاهای استان سمنان، ارائه و اضافه کرد: مخابرات منطقه سمنان با اجرای ۱۵ کیلومتر کابل‌کشی فیبرنوری بین روستایی و ۵ کیلومتر کابل‌کشی داخل روستا، روستاهای دلازیان، محمودآباد و حسن‌آباد سمنان را به شبکه فیبرنوری مجهز کرد.

دارائی افزود: با اجرای این پروژه که با اعتباری بالغ بر ۶۳۰ میلیون تومان انجام شد، بستر مناسب برای برقراری ارتباط تلفن ثابت و دیتا برای بیش از یک هزار خانوار در این مناطق فراهم شد.

وی با اشاره به اینکه تجهیز روستا به شبکه فیبرنوری خانگی برای اولین بار در استان سمنان صورت گرفت، اضافه کرد: اهالی روستاهای دلازیان، محمودآباد و حسن‌آباد سمنان خدمات تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت را بر بستر فیبرنوری دریافت خواهند کرد.

مدیر مخابرات منطقه سمنان، هدف از اجرای این پروژه را هوشمندسازی روستاها عنوان و اعلام آمادگی کرد: تلفن ثابت به قیمت پایه و اینترنت پرسرعت مخابرات با کیفیت عالی و بصورت اقساط و با قیمت متعادل در اختیار اهالی این سه روستا قرار خواهد گرفت.