افزایش  توزیع گوشت مرغ در ایام محرم

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان با اشاره به اینکه هیچ کس به اندازه خود مردم در تنظیم بازار تأثیر ندارند؛ افزایش توزیع گوشت مرغ منجمد را در این استان به مناسبت ایام محرم خواستار شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، حشمت‌الله عسگری در ستاد تنطیم بازار استان سمنان اظهار داشت: امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند بازرسی‌های ویژه به منظور تنظیم بازار در کشور و استان سمنان هستیم.

وی با اشاره به اینکه باید روال موجود در بازرسی‌‌های صنفی تا زمان ایجاد ثبات و تعادل در بازار ادامه یابد گفت: با توجه به تغییر قیمت‌ها متأثر از نرخ ارز، باید نظارت بیشتر در بازار انجام شود تا اختلاف‌ها به حداقل برسد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان با بیان اینکه هجوم مردم برای خرید کالاهای غیرضروری سبب افزایش تقاضا و در نتیجه افزایش قیمت‌ها می‌شود تصریح کرد: هیچ کسی به اندازه خود مردم نمی‌تواند در تنظیم بازار و تعدیل قیمت‌ها نقش داشته باشد و این موضوع که انتظار داشته باشیم همه مشکلات را دولت حل کند؛ شدنی نیست.

عسگری با اشاره به التهابات ایجاد شده در قیمت گوشت و شیر در کشور و استان سمنان خاطرنشان کرد: باید از عرضه این محصولات با قیمت مصوب در ستاد تنظیم بازار استان سمنان مراقبت شود تا تخلفی در بازار صورت نگیرد.

وی با اشاره به اینکه افزایش نرخ ارز سبب منفعت بیشتر برای صادرکنندگان می‌شود عنوان کرد: البته در این راه باید مانع از خروج کالاهای اساسی مردم-مانند دام زنده که نیاز گوشت کشور را تأمین می‌کند ـ شویم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان با اشاره به درپیش بودن ماه محرم و عزاداری‌های این ماه و افزایش احتمالی قیمت گوشت مرغ با توجه به افزایش تقاضا افزود: توزیع گوشت مرغ منجمد باید در ایام محرم افزایش یابد تا قیمت این محصول در عزاداری‌های محرم متعادل بماند.