اقامت حدود ۳۸۰ هزار نفر در استان سمنان

استان‌ها > سمنان – سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: از بیست و هفتم اسفند ماه سال گذشته تا کنون ۳۷۸ هزار و ۸۶۷ نفر در استان سمنان اقامت کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین ، «محمد جهانشاهی» دیروز و در گفت و گویی افزود: ۱۲ هزار و ۵۶۰ نفر از این تعداد در مراکز اقامتی زیر نظر این اداره کل اقامت کردند.
وی گفت: بر این اساس، بیش از شش هزار نفر در هتل ها، یک هزار و ۵۲۸ نفر در هتل آپارتمان ها، ۲ هزار و ۶۵۵ نفر در مهمانپذیرها و حدود ۲ هزار نفر در اقامتگاه های بوم گردی استان اقامت کردند.
جهانشاهی با اشاره به اقامت ۲۶ هزار و ۳۸۸ نفر در زائرسراها و بیش از چهار هزار نفر در خانه مسافر، افزود: بیش از ۴۰ درصد مسافران شامل ۱۵۲ هزار و ۹۲۱ نفر در اقامتگاههای موقت شامل کمپ، کانکس و چادر مسافرتی، اقامت کردند.
وی گفت: بیش از ۲۱ درصد از مسافران شامل ۸۰ هزار و ۸۲۶ نفر نیز در تاسیسات اقامتی وابسته به آموزش و پرورش شامل مدارس، خانه معلم و باشگاه فرهنگیان و ….اقامت کردند.
سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان افزود: ۱۰۱ هزار و ۵۴۷ نفر از مسافران نیز در سایر مراکز اقامتی شامل مهمانسرای ادارات، خوابگاههای دانشجویی، سالن ورزشی و … اقامت کردند.
وی با اشاره به انجام یک هزار و ۳۰۰ بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری استان سمنان، گفت: بر اساس بازدیدهای انجام شده هفت مرکز اقامتی، خدمات مسافرتی و پذیرایی تشویق شدند.
وی افزود: ۵۲ فقره تذکر، هفت فقره اخطار کتبی نیز به تاسیسات گردشگری ارائه شد و خوشبختانه در این ایام هیچ یک از مراکز اقامتی، پذیرایی و خدمات مسافرتی استان، تعطیل یا تعلیق نشدند.
جهانشاهی گفت: یک میلیون و ۲۳۶ هزار و ۱۸۷ گردشگر نیز در این ایام از مراکز تاریخی، تفریحی و توریستی استان سمنان بازدید کردند.
این استان دارای ۹۴ مرکز اقامتی شامل ۱۲ هتل، ۲ هتل آپارتمان، پنج مهمانپذیر ، ۴۳ اقامتگاه بوم گردی، ۲۶خانه مسافر، یک متل و پنج مجتمع اقامتی، محوطه و مجموعه گردشگری است. این واحدها در مجموع دارای یک هزار و ۳۰۹ تخت برای اقامت گردشگران است و ظرفیت اقامتی رسمی در استان سمنان بیش از ۲ هزار نفر شب است.