انجام بیش از ۴۱ هزار بازرسی از واحد های صنفی استان سمنان

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از انجام ۴۱ هزار و ۴۷۰ مورد بازرسی در هفت ماهه گذشته سال ۹۶ از واحد های صنفی این استان خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، مهدی یحیایی رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اعلام این خبر گفت: این بازرسی ها به منظور پایش وضعیت بازار کالا وخدمات بویژه کالاهای اولویت دار و نظارت بر مراکز فعال تجاری و اقتصادی استان و همچنین جلوگیری از هرگونه افزایش بی رویه قیمت ها در قالب طرح های مختلف صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: در این بازرسی ها که توسط کارشناسان نظارت و بازرسی ، بازرسان و ناظران افتخاری سازمان صنعت ، معدن و تجارت بصورت مستمر و روزانه از واحدهای صنفی و سطح عرضه انجام شده است تعداد یک هزارو ۳۸۴ مورد پرونده تخلف ثبت شد.

مهدی یحیایی ادامه داد: این تخلفات اعم از گرانفروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و نصب نرخنامه ، عدم ارائه فاکتور و عرضه ، فروش و نگهداری کالای قاچاق وغیره به ارزش ریالی ۱۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال کشف که جهت بررسی و صدور رأی به تعزیرات حکومتی ارجاع گردیده است.

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اضافه کرد: طی این مدت تعداد یک هزار و ۶۳ مورد شکایت مردمی به سامانه رسیدگی به شکایات مردمی ( ستاد خبری ) سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اعلام شده است که از این تعداد یک هزارو ۴۱ مورد رسیدگی و ۵۲۹ مورد از گزارشات واصله منجر به تخلف گردیده است .

وی تصریح کرد: از مجموع گزارشات دریافتی ۵۷۳ فقره از سوی ناظران افتخاری به سازمان ارسال گردیده که این مقدار مشارکت ۵۳ درصد ناظران افتخاری را در پی داشته است.

مهدی یحیایی تاکید کرد: هم استانی های عزیز می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی واحدهای صنفی ، مراتب را با شماره تلفن گویا ۱۲۴ سامانه ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گزارش کنند.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان