انجمن هنرهای تجسمی کانون پرورش فکری سمنان راه‌اندازی شد

اقتصاد ایران: سمنان – مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان از راه اندازی کانون تجسمی اعضای این کانون برای نخستین بار خبر داد و گفت: ۶۰ نوجوان در مرحله اول عضو این کانون شده‌اند.

نبی الله خدابخشی در گفتگو با خبرنگار مهر، در حاشیه آئین گشایش نمایشگاه به رنگ فیروزه‌ای در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سمنان با بیان اینکه یک اقدام مهم در این کانون طی سال ۹۸، راه اندازی انجمن هنرهای تجسمی است که برای نخستین بار ایجاد می‌شود، تاکید کرد: این انجمن در بدو گشایش با ۶۰ عضو نوجوان و ۱۰ مربی کارگاه هنری کار خود را آغاز کرده و در واقع شناسایی استعدادهای هنری و فراهم‌سازی زمینه پرورش آنها را دنبال می‌کند.

وی با اشاره به وجود استعدادهای فراوان استان سمنان در زمینه هنرهای تجسمی بیان کرد: آشنایی بهتر و عمیق‌تر کودکان و نوجوانان با هنر و تقویت حس زیبایی شناسی‌شان در زمره اهداف تأسیس این کانون هستند که با استقبال خوب نوجوانان نیز مواجه شده است.

افتتاح نمایشگاه به رنگ فیروزه‌ای

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همچنین استان سمنان با بیان اینکه انجمن هنرهای تجسمی کانون سعی دارد تا حس زیبایی‌شناسی و خلاقیت را در نوجوانان برانگیخته کند، گفت: هدایت استعدادهای فراوان موجود در استان یک راهبرد اساسی از سوی کانون است.

خدابخشی درباره نمایشگاه «به رنگ فیروزه‌ای» نیز توضیح داد: این نمایشگاه هم‌زمان با نخستین انجمن هنرهای تجسمی اعضای کانون سمنان در شهمیرزاد گشایش یافته و مجموعه ۳۰ اثر از هنرمندان استان سمنان مریم جوادیان و الهام شهاب الملک فرد بوده که در تکنیک رنگ روغن، خودکار و مداد رنگی کار شده است.

وی با بیان اینکه نگاه هنرمندانه به طبیعت اطراف و آشنایی بیش‌تر مخاطبان با شیوه‌های مختلف نقاشی دو محور اصلی این نمایشگاه است، تاکید کرد: تبادل مهارت‌های هنری و کسب تجربه، ایجاد انگیزه، شناسایی استعدادهای هنری از دیگر محورهای نمایشگاه به رنگ فیروزه‌ای است.