ایجاد ۱۲۰ هکتار باغ گردوی پیوندی در استان سمنان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به سیاست‌های این سازمان در زمینهٔ بهبود محصولات کشاورزی گفت: بیش از ۱۲۰ هکتار باغ گردوی پیوندی در استان سمنان احداث‌شده است .

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، لطف‌الله رضایی بااعلام این خبر اظهار کرد: توسعه باغات گردوی پیوندی در دستور کار بخش باغبانی این سازمان قرار دارد .

وی با اشاره به میزان باغات زیر کشت گردو در استان سمنان افزود: حدود دو هزار و ۷۸۲ هکتار از باغات استان سمنان به کشت گردو اختصاص دارد که بالغ‌بر ۲ هزار و ۶۵ هکتار آن بارور است .

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به سیاست‌های این سازمان برای کشت محصولات مرغوب با ژنوتیپ‌های مرغوب خاطرنشان کرد: بیشتر گردوهای استان سمنان از ژنوتیپ‌های مرغوب هستند و تلاش می‌شود با استفاده از این ژنوتیپ‌ها گردوی مرغوب در استان تولید شود .

رضایی خاطرنشان کرد در این راستا از ارقام وارداتی خارجی و همچنین ارقام داخلی مرغوب در کشت محصول گردو استفاده می‌شود .

وی به دیگر سیاست‌های سازمان جهاد کشاورزی اشاره کرد و گفت: تولید نهال استاندارد گردوی پیوندی و همچنین صلاح، بهسازی و تغذیه باغ‌ها از دیگر برنامه‌ها و اولویت‌های این سازمان در راستای کشت محصول مرغوب است .

رضایی یادآور شد: عمده محصول گردوی این استان در شهرستان مهدی‌شهر و در منطقه گردشگری شهمیرزاد که بزرگترین باغ گردوی جهان هم در آن واقع شده، قرار دارد و این شهرستان ۵۶ درصد کشت این محصول را به خود اختصاص داده است .

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان