بازارهای صادراتی استان سمنان به ۳۲ کشور افزایش یافت

مدیرکل گمرک استان سمنان با اشاره به اینکه بازارهای صادراتی استان سمنان به ۳۲ کشور افزایش یافت، گفت: ارزش دلاری صادرات استان سمنان در نیمه نخست سال ۱۴ درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علی سعدالدین صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به میزان صادرات استان در ۶ ماهه ابتدای سال اظهار داشت: ۱۶۸ هزار و ۵۰۰ تن کالا از گمرک استان سمنان از ابتدای سال صادر شده است.

وی با اشاره به ارزش دلاری این میزان صادرات از افزایش ۱۴ درصدی ارزش صادرات در این استان خبر داد و گفت: اما میزان صادرات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی ۴۴ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل گمرک استان سمنان با اشاره به میزان ارزآوری این میزان صادرات گفت: ۷۵ میلیون و ۵۴۹ هزار و ۳۵۹ دلار صادرات استان سمنان برای کشور ارزآوری داشته است.

سعدالدین با اشاره به افزایش بازارهای صادراتی استان سمنان نیز گفت: بازارهای صادراتی استان سمنان به ۳۲ کشور افزایش یافت.

وی به برخی از بازارهای هدف صادرات استان سمنان نیز اشاره کرد و گفت: کشورهای همسایه از جمله عراق، ترکیه، افغانستان و ترکمنستان بازار هدف کالاهای صادراتی استان سمنان هستند.

مدیرکل گمرک استان سمنان با بیان اینکه برخی کالاهای صادراتی استان به کشورهای اروپایی نیز صادر می‌شود تصریح کرد: چین، انگلستان، امارت متحده، ایتالیا و پاکستان از دیگر بازارهای هدف کالاهای صادراتی استان سمنان هستند.

سعدالدین یه کالاهای صادراتی از گمرک استان سمنان اشاره کرد و گفت: سیمان،گچ، فروسیلیس، نمک، کربنات‌سدیم، سنگ سیلیستین، ظروف یکبار مصرف از جنس پلی استایر، کرک بز، شمش کاشی وغیره از عمده‌ترین این کالاها به‌شمار می‌روند.

وی از واردات برخی کالاها نیز به گمرک این استان خبر داد و گفت: از ۲۳ کشور جهان کالاهای وارداتی به این استان صورت گرفته است. کالاهایی مانند ماشین‌آلات خط تولید و اجزا و قطعات آن‌ها و مواد اولیه کارخانجات از جمله کالاهای وارداتی است.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان