برپایی اینترنت در توقفگاه‌های پرجمعیت سمنان

معاون مدیر مخابرات منطقه سمنان، از آمادگی مخابرات منطقه سمنان در برپایی چتر WiFi در توقفگاه‌های پرجمعیت سراسر این استان به مناسبت ایام نوروز خبر داد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، مهندس مرتضی مثبت‌شاهجوئی در جلسه هماهنگی برپایی چتر WiFi اینترنت در ایام نوروز گفت: مخابرات استان سمنان آمادگی دارد تا چتر WiFi اینترنت را در مسیر مسافران و زائران حرم رضوی به مناسبت ایام نوروز برقرار کند.
وی افزود: با توجه به افزایش مسافرت‌های نوروزی و افزایش حجم ترافیک ارتباطی در روزهای آغازین سال جدید و استفاده چند برابری مردم از وسایل ارتباطی مانند اینترنت، موبایل و تلفن، مخابرات منطقه سمنان آمادگی ارائه خدمات مطلوب به مسافران عبوری از این استان را در این ایام دارد.

معاون مدیر مخابرات منطقه سمنان با اعلام آمادگی این مجموعه در برپایی چتر WiFi در توقفگاه‌های پرجمعیت استان سمنان عنوان کرد: با توجه به نزدیک بودن ایام نوروز و حجم بالای مسافرت‌های نوروزی در محورهای ارتباطی استان سمنان، مخابرات منطقه سمنان با هدف رفاه حال مسافران و زائران نوروزی، تمام تلاش خود را در راستای ارائه خدمات مخابراتی و ارتباطی با کیفیت و پایدار انجام می‌دهد.

مثبت‌شاهجوئی با اشاره به وضعیت ارتباطاتی استان سمنان خاطر نشان کرد: در حال حاضر تمام جاده‌های اصلی و فرعی و مسیر ریلی استان سمنان دارای پوشش ۱۰۰ درصدی تلفن همراه بوده و تمام شهرهای این استان نیز تحت پوشش نسل ۴ (۴G) تلفن همراه است.

به گفته وی، ۶۰ درصد محور اصلی استان سمنان نیز زیر پوشش نسل ۳ و ۴ (۳G و ۴G) تلفن همراه می‌باشد.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت موضوع گردشگری و ارائه خدمت به گردشگران نوروزی تصریح کرد: استفاده از اینترنت بدون قطعی و با سرعت بالا، ارسال بدون مشکل و موفق پیام کوتاه از جمله مطالبات مسافران است که باید برآورده شود.

رحمان فرمانی افزود: مکالمه با کیفیت و بدون قطع و وصلی با تلفن ثابت و موبایل از دیگر خواسته ارتباطی مسافران به ویژه در ایام نوروز است که باید به آن توجه شود.

جلسه هماهنگی برپایی چتر WiFi اینترنت در ایام نوروز با حضور معاون مدیر مخابرات منطقه سمنان، معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان و جمعی از کارشناسان حوزه‌های فناوری اطلاعات، دیتا و روابط‌عمومی دو مجموعه، در مخابرات منطقه سمنان برگزار شد.

برنامه‌ریزی در راستای ارائه خدمات ارتباطی پایدار و برپایی چتر WiFi در مناطق پرتردد استان سمنان از اهداف این جلسه بوده است.
در نوروز گذشته، مخابرات منطقه سمنان، چتر WiFi را در تعدادی از توقفگاه‌های پرجمعیت استان برپا کرد.