برپایی دو نمایشگاه در موزه های استان سمنان

مسئول موزه‌های اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: دو نمایشگاه در موزه‌های “اقوام گرمسار” و “آب” شاهرود در قالب جشنواره فرهنگی هنری ماه هشتم کتابخانه و موزه ملی ملک برپا می شود.

به گزارش مرآت، «سروش هاشمی» مسئول موزه های اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: نمایشگاه “زن در آئینه مکتوب” در موزه اقوام گرمسار و نمایشگاه “سیمرغ” در موزه آب شاهرود برگزار می‌شود.

مسئول موزه های اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان افزود: نهمین جشنواره فرهنگی- هنری ماه هشتم، همزمان با هشتاد سالگی وقف کتابخانه و موزه ملی ملک، به مناسبت آغاز دهه کرامت در نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران برگزار می‌شود.

وی در ادامه افزود: کتابخانه و موزه ملی ملک به عنوان بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران، هر ساله دهه کرامت را در قالب جشنواره‌ای فرهنگی- هنری با نام ماه هشتم با برنامه‌هایی گوناگون در دو حوزه تخصصی موزه‌داری و کتاب‌داری و آموزش‌های تخصصی در گستره فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی برگزار می‌کند.

هاشمی گفت: این جشنواره امسال در دو بخش نشست‌های تخصصی و نمایشگاه‌های سیار از سوم تا سیزدهم مرداد ماه برپا می‌شود.

مسئول موزه های اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان افزود: در بخش نمایشگاه‌های سیار هشت نمایشگاه در شهرهای مختلف برگزار می‌شود که دو نمایشگاه از این تعداد به موزه های استان اختصاص دارد.

وی با اشاره به اینکه در نمایشگاه زن در آئینه مکتوب ۱۲ تابلو شامل نسخ مکتوب و خطی گنجینه موزه ملک در خصوص زن، در موزه اقوام گرمسار به نمایش گذاشته می‌شود، گفت: بازدید از این نمایشگاه به مناسبت دهه کرامت رایگان است.

هاشمی افزود: نمایشگاه سیمرغ نیز شامل تصاویر پرندگان در فرهنگ و هنر ایرانی – اسلامی و حاوی تصاویر ۳۰ پرنده برروی آثار لاکی، جلد قرآن، قلمدان و سکه های موجود در موزه ملک است که در موزه آب شاهرود به نمایش گذاشته می شود.

موزه اقوام در گرمسار- بلوار آیت الله کاشانی – خیابان سلمان فارسی- ساختمان باقری و موزه آب شاهرود در شاهرود- میدان جمهوری-خیابان مصلی- پلاک ۴۳-تکیه برنجی واقع شده است.

علاقمندان می توانند از سوم تا سیزدهم مرداد ماه امسال از این نمایشگاه‌ها دیدن کنند.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان