برگزاری چهار نمایشگاه عرضه کالا در سمنان

فرماندار سمنان گفت: چهار نمایشگاه تا پایان امسال با هدف زمینه سازی برای تامین کالا با قیمت مناسب و صرفه اقتصادی برای همشهریان عزیز سمنانی برپا می شود.
به گزارش ایرنا، سید عباس دانایی روز دوشنبه در پانزدهمین نشست ستاد تنظیم بازار و کمیسیون تعزیرات حکومتی شهرستان سمنان در سالن جلسات فرمانداری، افزود: در مدت زمان باقی مانده تا پایان سال ۹۷ نمایشگاه هایی در زمینه مواد غذایی، لوازم خانگی، دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب در استان و عرضه و فروش کالای ایرانی در بخش اقتصادی، نمایشگاه گل و گیاه برپا می شود.
وی ادامه داد: بیست و پنجم دی و هشتم، پازدهم و بیست و سوم بهمن، زمان های برنامه ریزی شده برای برگزاری نمایشگاه ها در محل نمایشگاه بین المللی سمنان است.
دانایی با بیان این که قیمت زمین و مسکن در سمنان بی رویه و بی ضابطه در سمنان افزایش پیدا کرده است، اظهار داشت: ستاد تنظیم بازار و کمیسیون تعزیرات حکومتی به صورت جدی به منظور ضابطه مند کردن و ساماندهی بازار آشفته زمین، مسکن و مستقلات این شهرستان ورود پیدا می کند.
فرماندار سمنان با اشاره به قرارداشتن در آستانه گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: برنامه هایی دهه فجر انقلاب اسلامی امسال باید بازگوکننده دستاوردها و امیدبخش برای جامعه باشد.
وی با اشاره به اعلام وزارت جهاد کشاوزی در خصوص وارادات ۳۰۰ تن گوشت منجمد قرمز، بیان کرد: تامین گوشت منجمد به صورت روزانه بر اساس نیاز شهرستان سمنان برای آرامیش بازار در دستور کار قرار دارد، سهم این شهرستان از سوی دستگاه های متولی ۱۴ تن اعلام شده است.
وی با تاکید بر لزوم پیگیری تامین سهمیه گوشت شهرستان سمنان خاطر نشان کرد: گوشت منجمد گوساله با نرخ مصوب ۲۹۰ هزار ریال به میزان چهار تن در ۲ مرحله به صورت هفتگی در فروشگاه های زنجیره ای و واحدهای صنفی پروتئینی در شهرستان سمنان توزیع می شود.
فرماندار سمنان با بیان این که بیشترین فراوانی تخلفات مربوط به صنف لوازم یدکی خودرو و مواد پروتئینی است، خاطرنشان کرد: بیش از یک هزار و ۴۰۰ تخلف در ۱۵ هزار بازرسی در ۹ ماهه سال ۹۷ ثبت و ۸۳۰ پرونده برای آن تخلفات تشکیل شده است .
به گزارش ایرنا، در این نشست درباره آخرین وضعیت تولید و نرخ گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ، افزایش نظارت بر واحدهای صنفی به منظور کاهش تخلفات بحث و تبادل نظر شد و فراهم کردن مشارکت واحدهای صنفی بومی در نمایشگاه، تجلیل از واحدهای صنفی فاقد تخلف، تشکیل جلسه کارشناسی واقعیت سنجی وضعیت بازار مسکن، پیگیری تامین نهاده های دامی از مصوبات این نشست بود.