جبران بخشی از کمبود آب شهری و صنعت سمنان

نماینده شهر ستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه، فرماندار، اعضای شورای شهر و شهردار سمنان از پروژه تکمیل شبکه و احداث تصفیه خانه فاضلاب شهری در شهر سمنان دیدار کردند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان در این دیدار شهردار سمنان ضمن ارائه گزارشی از روند کار و نحوه اجرای این پروژه ابراز کرد: امیدواریم با اجرای هر چه سریعتر این طرح شاهد حل بخشی از مشکل آب شهر سمنان باشیم.

سرپرست سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری سمنان نیز در حاشیه این بازدید گفت: طبق تفاهم نامه سه جانبه ای که بین شهرداری سمنان ، شرکت آب و فاضلاب شهرستان و شرکت فنان تجارت قشم به عنوان سرمایه گذار منعقد گردیده، مقرر شده شبکه فاضلاب شهری به طول ۷۵ کیلومتر انجام و تصفیه خانه فاضلاب شهری نیز احداث شود.

حجت الله ذوالفقاری در ادامه افزود: شهرداری سمنان به عنوان یکی از طرفین قرارداد مسئول حفاری و مرمت نوار روکش کانال شهری است و ۲۵ طبق تفاهم، ۲۵ درصد از پساب نیز در اختیار شهرداری سمنان قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: محل تصفیه خانه در جنوب سمنان می باشد و سازه های دایجستور کروی جهت تصفیه آب توسط شرکت سرمایه گذار نصب می گردد؛ و آب تصفیه شده در صنعت و فضای سبز شهری استفاده می شود.

سرپرست سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری سمنان در پایان اظهار داشت: بخشی از مخزن تصفیه خانه تکمیل و ۳ کیلومتر از شبکه نیز انجام شده است.