جزئیات برگزاری جشنواره ملی پسته ایران در دامغان

پنجمین جشنواره ملی پسته ایران – دامغان با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی، کارشناسان و بهره برداران بخش کشاورزی با برگزاری آئین افتتاحیه در محل تالار منوچهری مجتمع شهید شاهچراغی دامغان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دامغان، برپایی نمایشگاه ادوات و تجهیزات باغداری و کشاورزی به ویژه پسته، مواد غذایی و صنایع دستی شهرستان دامغان و چند استان کشور، کارگاه های آموزشی ویژه بهره‌برداران، نشست‌های تخصصی با سرمایه‌گذاران و کارشناسان تولید و عرضه این محصول ارزشمند، معرفی جاذبه‌های فراوان تاریخی و طبیعی دیار هفت هزار ساله دامغان، جشن‌های مردمی با حضور گروه‌های هنری چند استان و… از جمله برنامه های این جشنواره چهار روزه خواهد بود.

به گفته دبیر پنجمین جشنواره ملی پسته ایران -دامغان، سخنرانی طهماسبی معاون وزیر جهاد کشاورزی، چنارانی نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسینیان امام جمعه شهرستان دامغان، اجرای آئین معنوی شکرگزاری محصول پسته و اجرای برنامه گروه هنری هامون از جمله بخش‌های مختلف آئین افتتاحیه این جشنواره خواهد بود.

زارع زاده اضافه کرد: از ویژگی‌های ممتاز و حائز اهمیت در برگزاری امسال نمایشگاه می‌توان به حضور ۹ استان کشور اشاره داشت که مواد غذایی و صنایع دستی استان‌های خود را به این نمایشگاه می‌آورند و مردم می‌توانند نیازهای خود را با حضور در این نمایشگاه تامین کنند.

زارع زاده با بیان اینکه اولویت اساسی در واگذاری غرفه‌ها در نمایشگاه پنجم با تولید کنندگان بومی است اظهار داشت: حضور غرفه داران در نمایشگاه نسبت به دوره های قبل برپایی نمایشگاه از رشد ۳ برابری برخوردار است.

دبیر پنجمین جشنواره ملی پسته ایران ـ دامغان به حضور هنرمندانی از استان‌های سیستان بلوچستان، سمنان، مازندران، تهران، خراسان رضوی و گلستان در خلال برگزاری جشنواره خبر داد و گفت: تجلیل و تقدیر از ۵ باغدار و ۳ تولید کننده برتر پسته و آموزش باغداران پسته، ایجاد زمینه‌های صادرات این محصول ارز آور از جمله اهداف و برنامه‌های پنجمین جشنواره ملی پسته ایران ـ دامغان اشاره داشت.

به گزارش تسنیم؛ اختتامیه این جشنواره ملی ۱۶ شهریورماه در محل پارک بانوان دامغان برگزار می‌شود.