جشن آغاز امامت امام زمان(عج) در سمنان برگزار می شود

سمنان – فرماندار سمنان با بیان اینکه جشن بزرگ نهم ربیع الاول و آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) برگزار می شود، گفت: این آئین جمعه نوزدهم آذرماه در حسینیه امام خمینی(ره) سمنان برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید عباس دانایی صبح شنبه در دومین جلسه ستاد هماهنگی برگزاری آئین آغاز ولایت امام زمان(عج)، به میزبانی فرمانداری سمنان ضمن بیان اینکه مراسم این روز مبارک به میزبانی حسینیه امام خمینی(ره) سمنان برگزار خواهد شد، ابراز داشت: این مراسم با محوریت ستاد برگزاری دعای ندبه شهرستان سمنان برگزار می شود.

وی افزود: عشق به اهل بیت(ع) و حفظ اسلام و ظلم ستیزی و آزادی خواهی مسلمانان در سرتاسر جهان گسترش پیدا کرده و ما شاهد حرکت های انقلابی اسلامی در نقاط مختلف جهان هستیم که همه آنها با تاسی از نهضت مهدوی هستند.

فرماندار سمنان همچنین گفت: اشاعه فرهنگ علوی و مهدوی توطئه های دشمنان اسلام را همواره خنثی کرده و ما همواره به برکت فرهنگ علوی و مهدوی و عاشورایی شاهد گسترش اسلام هستیم.

دانایی با بیان اینکه وحدت بین سنی و شیعه از مهمترین عوامل گسترش و حفظ اسلام است، گفت: تفرقه افکنی بین فرقه های دینی در سراسر دنیا از برنامه و سیاست های مستکبران به ویژه آمریکا و اسرائیل و انگلیس است که امروز ضرورت هوشیاری ملت مسلمان ایران اسلامی را بیش از پیش مورد تاکید قرار می دهد.

وی افزود: این جشن ستاد برگزاری دعای ندبه شهرستان هرساله برگزار می شود و تاکنون مردم متدین سمنان با استقبال خوب از این مراسم، ولایتمداری خود را به نمایش می گذارند.

فرماندار سمنان خواستار اطلاع رسانی مناسب و گسترده به اقشار مختلف مردم شهرستان برای شرکت در این جشن بزرگ شد و از اصحاب رسانه و مطبوعات خواست تا نسبت به تبیین اهمیت و جایگاه مهم نهم ربیع الاول و فرهنگ مهدویت اهتمام ویژه تر داشته باشند.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان