حفر ۴ حلقه چاه آب جدید در سمنان

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان سمنان گفت: چهار حلقه چاه آب جدید در سمنان با اخذ مجوز و همکاری آب منطقه‌ای در شهر سمنان حفر می‌شود.
محمد طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، با اشاره به اینکه حفر چهار حلقه آب شرب از مصوبه‌های سفر هیات دولت و فرمانداری سمنان است، خاطرنشان کرد: با پیگیری و همکاری آب منطقه‌ای ایجاد این چهار حلقه آب در شهر سمنان در دستور کار قرار دارد.

وی حفر ۲ حلقه چاه آب را در جنوب شرق سمنان برشمرد و گفت: دو حلقه دیگر در خط انتقال آب چشمه روزیه احداث می‌شود.

طاهری بابیان اینکه حفر ۶ حلقه چاه آب در جنوب شرقی شهر سمنان مصوب شده بود افزود: در تابستان سال جاری چهار حلقه چاه جدید به آب شرب این شهر اضافه شد و حفر دو حلقه دیگر اجرا خواهد شد.

وی بااشاره به اینکه از ۱۳ میلیارد تومان سهم اختصاصی به حفر چهار حلقه چاه در جنوب شرق شهر سمنان تنها پنج میلیارد تومان تخصیص داده شد افزود: با مشکلات اقتصادی فراوان کار حفر، تجهیز، برق‌رسانی و انتقال انجام شد.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان سمنان بیان کرد: باوجود اینکه کار خرید تجهیزات این چهار حلقه چاه در سمنان از سال ۹۶ با خرید تجهیزات آغازشده بود افزود: این پروژه با صرف اعتبار ۶ میلیارد تومانی همراه شد.

طاهری با اشاره به اینکه در سال۹۵ حفر و تجهیز یک حلقه چاه نیاز به ۳۰۰ میلیون تومان هزینه داشت افزود: در حال حاضر با افزایش ۲ برابری به ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.

وی گفت: با بهره برداری از هر حلقه چاه جدید در سمنان ۵۰ لیتر آب بر ثانیه به آب شرب اضافه می‌شود.