خدمات بیمه سلامت استان سمنان الکترونیکی می‌شود

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان گفت: خدمات بیمه سلامت استان سمنان باهدف کاهش هزینه‌ها و تسریع در ارائه خدمات به مردم الکترونیکی می‌شود. رضا ممتحن در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، با اشاره به اینکه الکترونیکی شدن خدمات بیمه سلامت از برنامه‌های پنج‌ساله ششم توسعه این سازمان است اظهارداشت: کد ملی افراد به‌مرورزمان جایگزین دفترچه‌های بیمه سلامت ایرانیان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه به‌ یک ‌باره نمی‌شود دفترچه‌ها درمان را حذف و جایگزین کارت هوشمند کرد تصریح کرد: کارت‌های هوشمند به دلیل داشتن محدودیت ظرفیت بارکد گزینه‌ای مناسبی برای جایگزین کردن با دفترچه‌های بیمه سلامت نیست و حتی کشورهای خارجی از این کارت‌ها استقبال نمی‌کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان یکی دیگر از برنامه‌های پنج‌ساله ششم توسعه سازمان بیمه سلامت را اجرای پزشک خانواده دانست و افزود: با اجرای این طرح علاوه بر کاهش هزینه‌ها این سازمان یک شاکله نظام‌مندی به خود می‌گیرد.

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان با اشاره به اینکه ۱۱ هزار نفر از مردم استان سمنان در قالب نهادهای حمایتی از بیمه سلامت استفاده می‌کنند افزود: کمیته امداد، بهزیستی و دیگر نهادهای حمایتی به‌طور رایگان از این بیمه بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل بیمه سلامت استان سمنان گفت: ۴۳۰۰ اتباع خارجی که به‌صورت قانونی در استان سمنان مقیم هستند از مزایای بیمه سلامت بهره‌مند می‌شوند.

ممتحن خاطرشان کرد: صندوق اتباع به‌منظور حمایت از اتباع خارجه مقیم با مشارکت وزارت کشور، بیمه سلامت و کمیساریای‌عالی پناهندگان سازمان ایجاد شده است.

به گزارش تسنیم، بالغ‌بر ۲۴۳ هزار نفر از مردم استان سمنان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که در چهار صندوق بیمه اصلی تقسیم می‌شوند.