درخشش ۳ سمنانی در مهرواره‌ی فصلی انجمن عکاسان نوجوانان

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، با اعلام نتایج دومین مهرواره‌ی فصلی انجمن عکاسان نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ویژه فصل بهار ۱۳۹۹، پنج اثر سه عضو نوجوان مراکز فرهنگی‌هنری کانون این استان به عنوان برگزیده معرفی شد.

بر اساس این گزارش، یگانه عجمی عضو نوجوان مرکز فرهنگی‌ هنری شماره یک کانون شاهرود و امیر آذرپور عضو نوجوان مرکز فرهنگی‌ هنری کانون سرخه هر کدام با دو اثر و رادمهر نبیلی عضو مرکز فرهنگی‌ هنری کانون مهدی‌شهر با یک اثر از برگزیدگان بخش نوجوان این دوره‌ از مهرواره شناخته شدند.

دومین مهرواره‌ فصلی عکس به مبحث آداب و رسوم و ویژگی‌های فرهنگی عید نوروز و زیبایی‌های فصل بهار اختصاص داشت و شرکت‌کنندگان با نگاه دقیق و جست‌وجوگر خود، موضوع‌هایی هم‌چون دیدار با پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و نقش آن‌ها در کنار کودکان و نوجوانان، خانه‌تکانی، آداب و رسوم محلی نوروز و بهار، سفره‌ هفت‌سین، لحظه‌ تحویل سال، سفرها و گشت‌وگذار در طبیعت، زیبایی‌های فصل بهار در جای جای کشور عزیز ایران را از نگاه خود در قالب عکس ثبت کردند.

توجه به هماهنگی اثر با موضوع مهرواره، ثبت عکس با توجه به گروه سنی و توجه به مشاهده عکاس و نگاه او به سوژه ازجمله ملاک‌های انتخاب آثار از سوی داوران این مهرواره بود.

در این دوره از مهرواره، ۳۲۲ اثر در دو گروه سنی در اختیار دبیرخانه قرار گرفت که از آن میان، ۷۶ اثر شامل ۲۶ اثر در بخش «بزرگسال» و ۵۰ اثر در بخش «نوجوان» در مرحله‌ی اول داوری انتخاب و در پایان ۳۲ اثر برتر شامل ۱۹ اثر در بخش «بزرگ‌سال» و ۱۳ اثر در بخش «نوجوان» به عنوان برگزیده اعلام شد.

این فراخوان در قالب مهرواره است و رتبه‌بندی ندارد. از صاحبان آثار برتر با ارسال هدایای فرهنگی از سوی اداره‌کل آفرینش‌های ادبی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قدردانی خواهد شد.

عکس‌های منتخب نیز در بخش گالری تصاویر سایت کانون مجازی به نشانی kpf.ir در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان