درخواست کتاب از طریق اپلیکیشن

برای اولین بار در ایران و در کتابخانه شهرداری سمنان درخواست کتاب از طریق اپلیکیشن و ارسال رایگان برای اعضاء اتفاق افتاد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان گفت:شهروندان سمنانی باعضویت در کتابخانه شهرداری سمنان می توانند از طریق اپلیکیشن کتاب سفارش دهند و به صورت رایگان کتاب را دریافت کنند.

عباس بابایی با بیان مطلب فوق افزود: شهروندان سمنان می توانند با دریافت اپلیکیشن کتابخانه از طریق کانال و سایت شهرداری سمنان و عضویت در کتابخانه شهرداری سمنان کتاب مورد نظر خود را انتخاب و در کمتر از یک روز کتاب خود را از طریق پیک، به صورت رایگان پشت درب منزل تحویل بگیرند.

بابایی در ادامه اظهار داشت: اعضا پس از خواندن کتاب، درخواست کتاب جدید می دهند و پیک با ارائه کتاب مورد نظر کتاب قبلی را دریافت می نماید.

وی با اشاره به اینکه کلیه خدمات در کتابخانه شهرداری سمنان رایگان می باشد، ابراز داشت: همچنین اعضا می توانند برای دریافت و خواندن کتاب در محیطی کاملا آرام، زیبا و فرهنگی، به کتابخانه شهرداری سمنان واقع در بلوار معلم غربی، فرهنگ سرای امید خانواده مراجعه و از دیگر امکانات این مجموعه نیز استفاده کنند.

بابایی در ادامه افزود: کتابخانه شهرداری سمنان در دو بخش «رنگین کمان» که مخصوص رده سنی ۶ تا ۱۸ سال و «باران» فعالیت دارد و با ۱۳۱۲۰ نفر عضو، دارای ۱۲ هزار جلد در ۵ هزار عنوان کتاب است.

عباس بابایی با اشاره به فعالیت ۱۱ ساله کتابخانه شهرداری سمنان افزود: شهرداری سمنان در جهت اشاعه فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی سعی دارد به راحت ترین شکل ممکن کتاب ها را در اختیار شهروندان شهر اخلاق قرار دهد و همچنین در گردهمایی که دو بار در سال در سمنان برگزار می گردد، از فعالان کتابخوان تقدیر به عمل می آید.

وی در پایان تصریح کرد: کارگاه نقد کتاب، شاهنامه خوانی و جشنواره بادبادک ها، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها نیز از دیگر برنامه هایی است برای اعضای کتابخانه در نظر گرفته شده است.