رئیس میراث‌فرهنگی کشور به استان سمنان سفر می کند

رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در روزهای سوم و چهارم آبان ماه به استان سمنان سفر می کند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، حسین خواجه بیدختی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت : این دومین سفر علی‌اصغر مونسان در سمت ریاست سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به استان سمنان است.

وی با اشاره به برنامه‌های سفر ۲ روزه مونسان به این استان افزود: نشست با شورای توسعه و آبادانی شهرستان سرخه در فرمانداری این شهرستان، نخستین برنامه معاون رئیس‌جمهور در شهرستان سرخه پس از استقبال و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان خواهد بود.

خواجه بیدختی با اشاره به اینکه سرخه زادگاه رئیس‌جمهور بوده و می‌توان از این ظرفیت به عنوان جاذبه مهم گردشگری استفاده کرد؛ رونمایی از پلاک ماندگار خانه پدری رئیس‌جمهور را از دیگر برنامه‌های سفر مونسان به استان سمنان عنوان کرد.

وی افزود: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در ادامه برنامه‌های خود در سفر به شهرستان سرخه از خانه حشمت‌الشگر این شهر بازدید کرده و ظرفیت آن را برای تأسیس موزه رئیس‌جمهور در سرخه بررسی می‌کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان بازدید مسجد تاریخی امام سمنان و افتتاح عمارت بادگیر (خانه تاریخی کلانتر) سمنان را از دیگر برنامه‌های مونسان در روز نخست سفر به استان سمنان برشمرد.

خواجه بیدختی با بیان اینکه رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور سه برنامه نیز در روز دوم سفر خود به سمنان خواهد داشت گفت: این سه برنامه شامل کلنگ زنی فاز دوم توسعه مجتمع گردشگری ایرانیان، حضور در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان و بازدید از مجتمع گردشگری ققنوس است.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان