راه اندازی نخستین کانون خیرین کارآفرین و اشتغال

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان از راه‌اندازی نخستین کانون خیرین کارآفرین و اشتغال در این استان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سید جواد رضوی در نخستین مجمع کانون خیرین کارآفرین و اشتغال استان سمنان با اشاره به اینکه این کانون در چارچوب نظام جذب خیرین و کارآفرین طراحی‌شده است اظهارداشت: کارآفرینان به‌عنوان نخبگان حوزه کسب‌وکار محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه کارآفرینان عرصه اشتغال از نیاز بازار، خدمات و کالا آگاهی لازم و تجربه کافی را دارند افزود: کارآفرینان می‌توانند راهنما و الگوی مناسبی برای مددجویان جویای شغل باشند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان این کانون را مرجعی برای ارتباط با کارآفرینان و خیران برشمرد و گفت: اولویت این کانون ایجاد اشتغال برای دو دهک اول جامعه است.

رضوی وظایف این کانون را در۲ حوزه مهارت‌آموزی شغلی به مددجویان بر اساس تناسب و نیاز بازار، ساماندهی کسب‌وکار خرد و حذف آموزش‌های که منجر به اشتغال نمی‌شوند برشمرد و گفت: ایجاد اشتغال پایدار و افزایش توانمندی یکی از راه‌های خودکفایی خانوارهای تحت حمایت است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان بابیان اینکه حجم اعتبارات اشتغال کمیته امداد استان سمنان در سال گذشته ۲۴ میلیارد تومان بوده است یادآور شد: در سال جاری با افزایش سه ونیم برابری به ۷۳ میلیارد و ۸۳۲ میلیون تومان در سال جاری رسید.

رضوی با اشاره به اینکه کمیته امداد استان سمنان در سال جاری بیش از سه هزار فرصت شغلی برای مددجویان این نهاد و نیازمندان استان سمنان ایجادمی کند افزود: منابع پرداخت تسهیلات از اشتغال روستایی، بند ب تبصره ۱۶، محل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و منابع کمیته امداد است.

وی بیان کرد: از مجموع اعتبارات اشتغال در سال جاری ۵۲ میلیارد تومان اعتبارات اشتغال روستایی و ۲۱ میلیارد تومان اعتبارات اشتغال غیر روستایی است.