زایمان ۳۰ مادر کرونایی در بیمارستان شفا سمنان

سرپرست بیمارستان شفا از زایمان ۳۰ مادر کرونایی در این بیمارستان خبر داد.
دکتر مجید مطلبی سرپرست بیمارستان شفا در جلسه کمیته ترویج زایمان طبیعی با اعلام این خبر اظهار کرد: طی ۶ ماهه ابتدایی امسال ۳۸۹ مورد زایمان در بیمارستان انجام شده است که تعداد ۲۲۲ مورد آن طبیعی و مابقی سزارین بوده است.

کار در بخش زایمان و در این شرایط خاص بسیار حساس بوده ولی با توکل و عزم راسخ و جدی همکاران پزشک متخصص زنان و ماماها خدمات بدون هیچ کاستی و به بهترین نحو ممکن به مادران باردار ارائه می‌شود.

دکتر مطلبی با بیان اینکه تاکنون ۳۰ مادر مبتلا به کرونا جهت دریافت خدمات مراقبتی به بیمارستان شفا مراجعه داشته اند بیان کرد: عملکرد مناسب کارکنان زایشگاه در اجرای دقیق شیوه نامه‌های ایمنی و بهداشتی به جهت حفاظت همزمان از جان مادر و نوزاد حیاتی و حساس است.

فاطمه یزدانی ماما مسئول بیمارستان شفا نیز در این جلسه ضمن ارائه برخی آمار اقدامات مربوط به واحد زایشگاه بیمارستان گفت: به‌دلیل شرایط خاص و اورژانسی مادران باردار گاه نتیجه تست کرونا پس از زایمان اعلام می‌شود که در موارد مثبت بودن تست علاوه بر بستری مادر در بخش جداگانه ای از سایر بیماران، از نوزاد نیز تست کرونا گرفته می شود.

آرامش خاطر مادران باردار به جهت انجام زایمان ایمن و بی خطر بسیار مهم بوده و نتیجه برخورد مناسب و تلاش کادر زایشگاه
برای دریافت خدمات در محیطی بدون استرس است.

همکاران ماما در هر شرایطی در کنار مادران باردار بوده و تمام توان خود را برای ارائه خدمات مطلوب و مناسب به کار خواهند گرفت.