زیرساخت‌های دولت الکترونیک در تأمین اجتماعی سمنان فراهم شد

رئیس تأمین اجتماعی شهرستان سمنان از اجرای طرح پرونده‌های الکترونیکی در این شهرستان برای توسعه ارائه خدمات خبر داد و با اشاره به اینکه زیرساخت‌های دولت الکترونیک در تأمین اجتماعی این شهرستان فراهم شد گفت: تأمین اجتماعی سمنان ۱۳۴ هزار بیمه شده دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، عباس ملک‌دار در دیدار با فرماندار سمنان به مناسبت هفته تأمین اجتماعی با اشاره به پوشش گسترده سازمان تأمین اجتماعی در بین مردم اظهار داشت: ۱۳۴ هزار نفر از مردم شهرستان سمنان زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند که ۷۸ هزار نفر از این تعداد از افراد مستمری‌بگیر و بازنشستگان هستند.

وی با اشاره به ارائه خدمات گسترده این سازمان برای مردم اذعان کرد: طرح پرونده‌های الکترونیکی در سازمان تأمین اجتماعی استان سمنان اجرا می‌شود.

رئیس سازمان تأمین اجتماعی سمنان بیان کرد: هم‌پوشانی بیمه‌ای و ارائه خدمات به افراد زیرپوشش این سازمان بدون دریافت دفترچه بیمه از اهداف مهم این طرح است.

وی تسهیل در دسترسی به مدارک، اسناد و اوراق را از دیگر اهداف اجرای این طرح دانست و گفت: ارتقای سطح کیفی خدمات، کاهش هزینه‌ها، تکریم ارباب‌رجوع و عدم اتلاف وقت مخاطبان سازمانی، تسریع در پاسخگویی، افزایش فضای فیزیکی شعب و غیره از دیگر اهداف اجرای این طرح است که در روزهای آینده در شهرستان سمنان اجرا می‌شود.

ملک‌دار با اشاره به اینکه تحقق دولت الکترونیک در استان سمنان جزو برنامه‌های مهم در این استان است خاطرنشان کرد: این طرح اداره کل تأمین اجتماعی زمینه‌ساز اجرای طرح مهم دولت الکترونیکی در حوزه بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی است.

وی با اشاره به آخرین وضعیت از اجرای طرح الکترونیکی شدن پرونده‌های بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی سمنان در فاز نخست اضافه کرد: با تأمین اعتبارات و خرید تجهیزات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برای اجرای این طرح می‌توان گام اساسی برداشت.

رئیس سازمان تأمین اجتماعی شهرستان سمنان با اشاره به توسعه طرح الکترونیکی شدن پرونده‌های تأمین اجتماعی در این شهرستان خاطرنشان کرد: پس از اجرای فاز نخست این طرح و در فازهای بعدی اجرای آن، پرونده‌های مطالباتی تأمین اجتماعی این شهرستان الکترونیکی می‌شود.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان