سلامت کده طب ایرانی در سمنان افتتاح می شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، نخستین سلامت کده طب ایرانی این دانشگاه در سمنان راه اندازی می شود.
نوید دانایی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: هدف از افتتاح سلامت کده طب ایرانی که در کلینیک طب سالمندی واقع شده، آموزش، درمان، اصلاح تغذیه افراد جامعه و ارائه خدمات به متقاضیان است.
وی با اشاره به اینکه ساماندهی فعالان حوزه طب ایرانی و فروش گیاهان دارویی با تاسیس داروخانه در همان محل، از دیگر اهداف افتتاح سلامت کده طب ایرانی در استان سمنان است، افزود: این سلامت کده با حضور یک متخصص طب ایرانی فعالیت خود را آغاز می کند و در سال آینده یک متخصص طب ایرانی دیگر نیز به مجموعه اضافه می شود.
دانایی با بیان اینکه طب ایرانی در سال های اخیر در جامعه مورد اقبال عموم قرار گرفته است، گفت: مردم اقبال زیادی را نسبت به آن نشان دادند و در این میان افرادی در صدد سودجویی از این شرایط هستند.
وی افزود: برخی افراد غیرمتخصص و حتی دارای رشته هایی غیر از حوزه سلامت، وارد این طب می شوند، سلامت مردم را به خطر می اندازند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بیان کرد: این مرکز با مساحت ۱۵۰ متر مربع و یک میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز و نوسازی بنا راه اندازی می شود.
سلامت کده طب ایرانی در ضلع جنوبی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی واقع است.