سمنان با شرکت استرالیایی قرار داد عملیات معدنی امضا کرد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت : این سازمان با یک شرکت استرالیایی فعال در حوزه معدن، قرار داد سرمایه گذاری اجرای عملیات استخراج، کشف و … امضا کرده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، بهروز اسودی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اعلام این خبر گفت: این تفاهم نامه همکاری بمنظور اجرای عملیات اکتشاف ، استخراج و کانه آرایی مواد فلزی و املاح تبخیری فی مابین سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان و شرکت ام آر سی منعقد و به امضای طرفین رسید.

وی در نشستی که با حضور سرمایه گذاران استرالیایی شرکت ام آر سی برگزار شد گفت: با توجه به وجود ذخایر معدنی که در استان متمرکز شده است اغلب اکتشافات انجام شده تاکنون به‌ صورت سطحی بوده و میانگین عمق حفاری بسیار کم و ناچیز است که باید به سمت اکتشافات عمقی و زیر عمقی برویم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اظهار داشت: بخش معادن استان فرصت مناسبی برای حضور همه سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است که ما از آن حمایت کامل می‌کنیم ضمن اینکه در بخش اکتشاف نیز برای حضور شرکت‌های خارجی منعی وجود نداشته و می‌توانند در این بخش سرمایه‌گذاری کنند.

وی با اشاره به برخی پتانسیل های این استان در بخش معدن اظهار داشت: استان سمنان در تولید گچ و نمک، سولفات سدیم و ذغال سنگ به ترتیب جایگاه اول، دوم و سوم کشوری را در اختیار دارد.

بهروز اسودی در ادامه ضمن تشریح برخی ویژگی های بارز استان در حوزه معدن افزود: استان سمنان دارای رتبه اول کشوری از نظر وجود تولید گچ، نمک، سلستین و زئولیت، رتبه دوم کشوری درتولید سولفات سدیم و رتبه سوم کشوری درتولید ذغال سنگ وکرومیت را در اختیار دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اضافه کرد: این استان از ذخایر غنی و متنوع معدنی از قبیل معادن گچ، سولفات سدیم، سنگ آهک، سنگ لاشه، گرانیت، مرمریت، سنگ آهن، نمک، بوکسیت، سلستین، زئولیت، ذغال سنگ ، باریت، طلا، مس، کائولن، کرومیت،روی،فلورین و… برخوردار است.

بهروز اسودی تصریح کرد: با توجه به وجود ذخایر معدنی با کیفیت و کمیت مطلوب، صنایع معدنی مهمی نظیر کربنات سدیم، فروسیلیس، سولفات سدیم، سیمان، نمک تصفیه و صنعتی، گچ، کاشی و سرامیک و… دراستان سمنان متمرکز شده است و با عنایت به وجود بازار داخلی و صادرات و وجود ذخایر معدنی به عنوان منبع اصلی تامین مواد اولیه و همچنین استفاده از روشهایی نوین فرآوری بخصوص درصنایعی مانند گچ و نمک، امکان گسترش صنایع معدنی درسطح استان سمنان وجود دارد.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان