سمنان در تراز ۱۰ شهر نخست گردشگری کشور

سیدمحمد ناظم رضوی، شهردار سمنان گفت: با احیا و مرمت کاروانسرای عباسی، تراز گردشگری سمنان به ۱۰ شهر نخست گردشگری کشور ارتقا می باید.
سیدمحمد ناظم رضوی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: با تاکید و دستور مستقیم آیت الله رئیسی در سفر به سمنان، فعالیت‌های اجرایی احیا و مرمت کاروانسرای عباسی از روز شنبه آغاز شد.

وی با بیان اینکه احیا و مرمت کاروانسرای عباسی سمنان اقدام بسیار مهمی در راستای افزایش ظرفیت گردشگری شهر محسوب می‌شود، افزود: با احیا و مرمت کاروانسرای عباسی که از بی نظیرترین کاروانسراهای ایجاد شده در مسیر مشهد مقدس است، تراز گردشگری شهر سمنان به ۱۰ شهر اول گردشگری کشور ارتقا می‌یابد.

شهردار سمنان با تاکید بر لزوم حفظ ارزش‌های تاریخی بنای کاروانسرا گفت: تمامی فعالیت‌های مرمت با نظارت دقیق کارشناسان میراث فرهنگی شهرستان صورت خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: اهتمام شهرداری سمنان در آماده سازی محوطه کاروانسرا برای بازدید عموم شهروندان و گردشگران برای نوروز ۱۴۰۰ است.

ناظم رضوی خاطرنشان کرد: با احداث باغ راه در مجاورت کاروانسرا به انضمام موزه سلامت، بوستان فیض، امامزاده علی بن جعفر (ع)، استخر باغ فیض، میدان ارگ و بازار؛ یک بسته گردشگری جذاب بر پایه حرکت پیاده مدار و انسان محور تعریف خواهد شد.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان