سمنان گزینه‌ای برای انتقال پایتخت است

شهردار سمنان گفت: با توجه به اینکه سمنان گزینه‌ای برای انتقال بخشی از پایتخت است، برون داد فعالیت‌ها و ظرفیت‌های این شهر با هدف آشنایی اذهان عمومی در ابعاد ملی اطلاع‌رسانی شود.
سید محمد ناظم رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، با اشاره به اینکه اصحاب رسانه به‌ویژه صداوسیمای مرکز سمنان نسبت به اطلاع‌رسانی ظرفیت‌های شهر سمنان تواضع نشان می‌دهند، افزود: اطلاع‌رسانی ظرفیت‌های گردشگری، تاریخی، صنعتی و زیرساخت‌های شهر سمنان نسبت به سایرشهرستان‌ها ضعیف‌تر است.

وی با بیان اینکه مرکز استان باید در حوزه خبررسانی نگاه ویژه‌تری نسبت به سایر شهرستان‌ها داشته باشد، خاطرنشان کرد: اطلاع‌رسانی از نقاط قوت و ضعف شهر سمنان منجر به آگاهی اذهان عمومی، مسئولان رده‌های کشوری و درنتیجه شناخته شدن این شهر می‌شود.

شهردار سمنان با بیان اینکه باید تدابیر و نقشه راهی برای این موضوع تدوین شود تصریح کرد: به عقیده برخی مسئولان، شهر سمنان در وزات راه و شهرسازی به‌عنوان یکی از نامزدهای انتقال بخشی از پایتخت در دست مطالعه است.

ناظم رضوی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی درباره ظرفیت‌های شهر سمنان افکار عمومی را برای انتقال بخشی از پایتخت به سمنان آماده می‌کند افزود: این امر جز با اطلاع رسانی مستمر از پتانسیل‌های شهر سمنان در ذهن مردم و مسئولان محقق نخواهد شد.

وی با بیان اینکه بازتاب رسانه‌ها می‌تواند نقش‌آفرین باشد افزود: برون‌داد فعالیت‌ها اگر در ابعاد ملی انتشار داده شود پذیرش انتقال پایتخت به سمنان را برای اذهان عمومی ایجاد می کند.

شهردار سمنان با بیان اینکه تعصبات ویژه‌ای برای بیان کردن ظرفیت شهر سمنان از سوی رسانه‌ها وجود ندارد افزود: علاوه بر ظرفیت‌ها باید معایب و نیازهای شهر سمنان نیز بیان شود.

ناظم رضوی مقوله ورزش را یکی از عوامل توسعه شهر و رونق اقتصادی دانست و افزود: متأسفانه ورزش شهر سمنان در مقایسه با دیگر مراکز استان‌ها کمرنگ و به‌صورت شاخص عمل‌نکرده و استمرار نداشته است.