سومین دوره جشنواره هفته پژوهش در استان سمنان برگزار می‌شود

مدیرکل برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استان سمنان گفت: سومین دوره جشنواره هفته پژوهش در استان سمنان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، حسن سعد الدین ظهر امروز در نخستین جلسه ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری اظهار داشت: سال گذشته استان سمنان جزو چهار استان برتر در برگزاری جشنواره هفته پژوهش بود.

وی با بیان اینکه هم‌افزایی یکی از اهداف عمده ستاد پژوهش است و ما به دنبال ایجاد تعامل پایدار و ارتباط قطعی میان صنعت و دانشگاه‌ها، واحدهای فناوری، آموزش‌وپرورش و غیره هستیم افزود: دستاوردهای علمی و پژوهشی در دانشگاه‌ها باقی می‌ماند و این‌یکی از مهم‌ترین معضل بخش علمی و پژوهشی است.

مدیرکل برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استان سمنان با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی با مشکل تولید و فروش روبرو هستند بیان کرد: عدم ارتباط درست بین دانشگاه‌ها و صنعت یکی از مهم‌ترین عوامل این معضل است.

وی با تأکید بر اینکه ۲۵ آذرماه روز پژوهش تعیین و نام‌گذاری شده است خاطرنشان کرد: سومین دوره جشنواره هفته پژوهش در استان سمنان برگزار می‌شود.

سعدالدین با اشاره به برگزاری نمایشگاه کشوری پس از برگزاری این جشنواره بیان کرد: مراکز علمی که می‌توانند در این جشنواره همکاری کنند برنامه‌های خود را تا ۱۷ آذرماه به دبیرخانه جشنواره هفته پژوهش در سمنان تحویل دهند.

وی اضافه کرد: در این جشنواره سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی به‌منظور ترویج فرهنگ پژوهش، از پژوهشگران ادارات تجلیل می‌شود.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان