شمارش معکوس برای پایان بی‌سوادی در باسوادترین استان کشور

معاون سوادآموزی آموزش‌ و پرورش استان سمنان از افزایش ۱.۵ درصدی افراد باسواد ۱۰ تا ۴۹ ساله این استان خبر داد و گفت: بر اساس آخرین نتایج سرشماری رسمی، ۹۷ درصد از افراد ۱۰ تا ۴۹ سال سمنان باسوادند و لذا با این رشد صعودی، شمارش معکوس برای پایان بی‌سوادی در این استان آغاز شده است.

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان،علی سبوحی در گردهمایی کارشناسان سواد آموزی شهرهای استان که در دامغان بر گزار شد افزود : به منظور ترغیب افراد به سوادآموزی آن دسته از بی‌سوادانی که در کلاس‌های نهضت سوادآموزی شرکت و با سواد شوند، پاداش می گیرند .

وی تصریح کرد: در قالب طرح بن بی‌سوادی، هر فرد بی سوادی که در کلاس‌های آموزشی شرکت کند ۱۰ میلیون ریال به عنوان پاداش دریافت می‌کند.

معاون سوادآموزی آموزش‌وپرورش استان سمنان با بیان اینکه ۹۷ درصد مردم استان سمنان با سواد هستند گفت: دو هزار نفر بی‌سواد در استان سمنان شناسایی شدند.

سبوحی خاطرنشان کرد: سامانه ثبت فراگیران سواد برای شناسایی و آموزش بی سوادان در استان به عنوان بانک اطلاعاتی راه‌اندازی شده است.

حسن کاتبی مدیر آموزش و پرورش شهرستان دامغان نیزگفت: دامغان تنها شهر کشور است که مرکز یادگیری محلی دولتی با ۲۰۰ نفر از سواد آموزان و کودکان کار دارد که علاوه بر دروس علمی، مهارت های زندگی و آسیب‌های اجتماعی را آموزش می‌دهد.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان