شهرداری سمنان به دنبال اجرایی کردن شهر هوشمند است

شهردار سمنان با اشاره به اینکه باید از بستر فضای مجازی برای توسعه مفاهیم فرهنگی و افزایش سطح فرهنگ مطالعه جامعه بهره برد گفت: شهر هوشمند که شهرداری سمنان به دنبال آن است فرصتی مغتنم برای تحقق این هدف مهم است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، اعضای شورای اسلامی شهر سمنان در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با اشاره به اهمیت توجه به مسائل و ظرفیت‌های فرهنگی این شهر، بر ضرورت اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور به استان سمنان تأکید کردند.

رئیس شورای اسلامی شهر سمنان در این دیدار یکی از مهم‌ترین مصوبات سفر رئیس جمهور به استان سمنان را احداث تالار بزرگ فرهنگی شهر سمنان برشمرد و با تأکید بر اینکه این مصوبه مطالبه بسیاری از شهروندان سمنانی است؛ بر ضرورت اجرای آن تأکید کرد.

سید مسعود سیادتی با اشاره به دغدغه‌های جامعه فرهنگ و هنر شهر سمنان مبنی بر لزوم اجرای این مصوبه هیئت دولت گفت: چشم امید ما داشتن تالار مرکزی است.

مجید نظری، یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر سمنان نیز در این جلسه با اشاره به ظرفیت‌های مهم فرهنگی و هنری موجود در استان و شهرستان سمنان، بر ضرورت توجه به این ظرفیت‌ها تأکید کرد.

وی با اشاره به اهمیت تکمیل زیرساخت‌های توسعه فرهنگی در استان و شهرستان سمنان اضافه کرد: تالار بزرگ فرهنگی شهرستان سمنان یکی از مهم‌ترین این زیرساخت‌هاست که با توجه به مصوبه هیئت دولت باید اجرایی شود.

محمد همتی یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر سمنان با انتقاد از فضای دو قطبی فرهنگی حاکم بر جامعه، عنوان کرد: امروز دیدگاه افراد جامعه نسبت به مقوله فرهنگ متنوع و متفاوت است.

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر سمنان نیز در این جلسه از بهم ریختگی فرهنگی به عنوان چالش مهم حوزه فرهنگ و دغدغه مردم در این حوزه نام برد و افزود: متولیان فرهنگی در کشور باید به هم افزایی برای حل این موضوع برسند.

مهدی خراسانیان با بیان اینکه شهرداری‌های کشور متولی اجرای امور فرهنگی نیستند؛ بر ضرورت نقش‌آفرینی دستگاه‌های متولی فرهنگ و هنر کشور در راستای وظایف خود تأکید کرد.

وی با اشاره به اینکه امروز ارائه خدمات فرهنگی شهرداری سمنان در سطح این شهر از متولیان دولتی امر فرهنگ و هنر استان سمنان بسیار گسترده‌تر بوده و این مهم در راستای ارائه خدمات با شهروندان سمنانی انجام می‌شود افزود: متأسفانه محدود بودن اعتبارات و گستردگی فعالیت‌ها و خدمات شهرداری سمنان، مانع از اجرای بسیاری از ایده‌های خوب و درخشان اهالی فرهنگ و هنر شهر سمنان توسط سازمان فرهنگی ورزشی شهرابی این شهر شده است و در این زمینه باید دیگر دستگاه‌های متولی وارد عمل شوند.

شهردار سمنان نیز در این جلسه با تأکید بر لزوم ترویج کتاب و کتاب‌خوانی در جامعه، از فضای مجازی به عنوان مانعی بر سر راه تحقق این هدف نام برد.

سید محمد ناظم رضوی با اشاره به اینکه باید از بستر فضای مجازی برای توسعه مفاهیم فرهنگی و افزایش سطح فرهنگ مطالعه جامعه بهره برد عنوان کرد: شهر هوشمند که شهرداری سمنان به دنبال آن است فرصتی مغتنم برای تحقق این هدف مهم است.

وی با اشاره به حمایت‌های شهرداری سمنان و مجموعه مدیریت شهری این شهر از اجرای برنامه‌ها و رویدادهای فرهنگی در شهر سمنان عنوان کرد: به زودی اجلاسیه سراسری نماز به میزبانی شهر سمنان برگزار می‌شود.

شهردار سمنان با بیان اینکه سمنان جوانان صاحب ایده زیادی در عرصه‌های مختلف فرهنگی دارد؛ به برگزاری همایش ملی عکس مهر محرم از سوی فعالان فرهنگی سمنانی اشاره و خاطر نشان کرد: شهرداری سمنان از این رویداد مهم فرهنگی و ملی حمایت می‌کند.