صادرات محصولات کشاورزی استان سمنان به رقم ۲۰ میلیون دلار رسیده است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: سال ۹۳ میزان صادرات محصولات کشاورزی در استان سمنان صفر بود و این در حالی است که سال گذشته این میزان به ۲۰ میلیون دلار رسیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سید حسن میرعماد در جلسه بررسی مشکلات تولید واحدهای کشاورزی استان سمنان اظهار داشت: سال گذشته مشکلات ۵۸۴ واحد تولیدی نیمه فعال و غیرفعال بخش کشاورزی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان بررسی شد که با دریافت تسهیلات رونق تولید بخش عمده‌ای از مشکلات این واحدها مرتفع شد.

وی افزود: در سال ۹۶ بالغ‌بر ۳۱ طرح بخش کشاورزی برای دریافت ۲۴ میلیارد تومان تسهیلات به بانک‌های عامل سراسر استان سمنان معرفی شدند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه راه‌اندازی و احیای واحدهای تولیدی بخش کشاورزی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دولت است اذعان کرد: این مسئله تحول عظیمی را در ایجاد اشتغال و رونق تولید در استان سمنان فراهم می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه این سازمان برای ایجاد ۳ هزار و ۱۰۰ شغل جدید در سال ۹۶ برنامه‌ریزی کرده است خاطرنشان کرد: بالغ‌بر ۴۰ درصد از تعهدات سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در ایجاد اشتغال تحقق‌ یافته است.

میرعماد با اشاره به لزوم افزایش صادرات محصولات کشاورزی استان سمنان تصریح کرد: سال ۹۳ میزان صادرات محصولات کشاورزی در استان سمنان صفر بود و این در حالی است که سال گذشته این میزان به ۲۰ میلیون دلار رسیده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه با توجه به ظرفیت‌های موجود افزایش صادرات محصولات کشاورزی تا ۳۰ میلیون دلار نیز در سال ۹۶ پیش‌بینی می‌شود، افزود: توسعه صادرات محصولات کشاورزی تحول خوبی را در رونق اقتصادی این استان ایجاد می‌کند.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان