طرح بازآفرینی شهری با رویکرد حقوق شهروندی در سمنان اجرا می شود

سمنان-ایرنا- مدیرکل راه و ترابری استان سمنان گفت : طرح بازآفرینی شهری با رویکرد حقوق شهروندی به منظور کاهش بزهکاری های اجتماعی دراین استان اجرا می شود.

سیدعبدالمجید نژاد صفوی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : بازآفرینی شهری با بهتر کردن وضعیت رفاهی و امکانات شهرها در نقاط حاشیه ای و فرسوده، به ارتقا وضعیت حقوق شهروندی می انجامد.
وی با بیان این که سکونتگاه مطلوب و حقوق شهروندی یک موضوع به روز است، گفت : با اجرای این طرح در واقع حق شهروندی را ادا کرده ایم.

وی خاطرنشان کرد : حقوق شهروندی و لزوم پاسداشت آن اصلی است که باید در راس و سرفصل همه طرح ها، اقدام ها و برنامه های شهرسازی قرار گیرد.

نژاد صفوی با اشاره به این که نباید فراموش کرد که شهرها نیز حقی دارند که باید توسط شهروندان آن ادا شود، اضافه کرد: نقش ما به عنوان مسئول در اجرای این طرح بسیار مهم است چراکه باید حق شهروند و سکونتگاه های خود را به درستی شناخته و با بهترین و مناسب ترین روش آن نوسازی کرد.

مدیرکل راه و ترابری استان سمنان اضافه کرد : امروز عزمی همگانی برای پاسداشت حقوق شهروندی شکل گرفته تا جایی که رهبر انقلاب و رئیس جمهوری بر این موضوع تاکید دارند.

وی بازآفرینی پایدار شهری،مبتنی بر حمل و نقل، تهیه و تدوین طرح های بالادستی در مجموعه شهرسازی،چهارخطه کردن راه های شریانی و ارتقای کیفیت راه های ارتباطی، گسترش کیفی و کمی بازرسی و کنترل تیم های نظارتی ساخت و ساز را از جمله موضوعات مورد توجه وزارت راه و شهرسازی برشمرد و گفت: آنچه در این میان بیش ازهرچیزی اهمیت دارد آن است که موضوع حقوق شهروندی و لزوم پاسداشت آن باید به یک باورعمومی تبدیل شود.

استان سمنان بیش از ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که بیش از ۶۰۰ هزار نفر از آنها در مناطق شهری زندگی می کنند.
سه هزار و ۷۸۴ کیلومتر راه وجود دارد که ۲٫۱ درصد از راه های کشور را شامل می شود.

تلفن گویای ۱۴۱ به منظور اطلاع از آخرین وضعیت راه‌های ترافیکی و جوی در سطح جاده های کشور است.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان