طرح ملی ایستگاه سلامت در سمنان اجرا شد

رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان سمنان با اشاره به اجرای طرح ملی «ایستگاه سلامت» در سمنان گفت: در راستای اجرای این طرح بیش از یک هزار و ۵۰۰ سمنانی از خدمات رایگان پزشکی بهره‌مند شدند.
رمضان حیدریان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، اظهار داشت: اجرای این طرح از صبح روز پنج شنبه در ورودی استادیوم تختی سمنان آغاز شده و صبح جمعه نیز در ورودی مصلای بزرگ سمنان ادامه یافت و نمازگزاران سمنانی تا ساعت ۱۵ روز جمعه خدمات پزشکی رایگان دریافت کردند.

وی با اشاره به اینکه این طرح ملی به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش در استان سمنان به اجرا در آمد عنوان کرد: چهار پزشک‌یار هیئت پزشکی ورزشی استان سمنان به همراه دبیر این هیئت در این ایستگاه‌های سلامت به مراجعان خدمات پزشکی ارائه دادند.

رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان سمنان با اشاره به نوع خدمات ارائه شده از سوی این هیئت به مراجعان در ایستگاه‌های سلامت یادآور شد: در این ایستگاه‌ها خدماتی مانند کنترل فشار خون، تست قند خون ناشتا و پس از صبحانه، اندازه‌گیری وزن و محاسبه اضافه وزن و نیز معاینه‌های اولیه و مشاوره پزشکی به مراجعان ارائه شده است.

حیدریان با اشاره به اینکه خدمات پزشکی به بیش از یک هزار و ۵۰۰ شهروند سمنانی در این دو روز ارائه شده است عنوان کرد: در روز نخست بیش از ۸۰۰ نفر و در روز دوم اجرای این طرح نیز بیش از ۷۵۰ نفر از شهروندان سمنانی در این ایستگاه‌های سلامت خدمات پزشکی دریافت کردند.

وی با اشاره به اینکه انواع مشاوره‌های پزشکی شامل مشاوره‌های روان‌شناسی، تغذیه و دیگر تخصص‌های پزشکی در این ایستگاه‌های سلامت ارائه شد بیان کرد: مراجعان پاسخ سؤالات خود را درباره فعالیت هیئت پزشکی ورزشی استان سمنان نیز دربافت کردند.

رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان سمنان با اشاره به اینکه این هیئت در هفته تربیت بدنی، برای صدور کارت خدمات درمانی این هیئت، ویژه بیماران خاص و پیوند اعضا و نیز جانبازان و معلولان ۵۰ درصد تخفیف ارائه می‌کند عنوان کرد: صدور این کارت برای مراجعان به ایستگاه‌های سلامت در مدت این دو روز شامل تخفیف ۳۳ درصدی شد.

حیدریان با اشاره به اینکه هیئت پزشکی ورزشی استان سمنان خدمات پزشکی برای همه ورزشکاران عضو خود را انجام می‌دهد عنوان کرد: با توجه به اینکه استان سمنان در سال‌های اخیر میزبان رویدادهای ورزشی در سطوح ملی و بین‌المللی بوده است؛ تعامل مناسبی میان این هیئت با دیگر هیئت‌های ورزشی و نیز اداره کل ورزش و جوانان وجود دارد.