طرح ویژه پلیس استان سمنان برای چهارشنبه‌سوری اجرا می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سردار روح‌الامین قاسمی بعدازظهر امروز در نشست خبری که با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد اظهار داشت: طرح نوروزی پلیس‌راه با شعار «پرهیز از خطر؛ آرامش در سفر» از ۲۵ اسفندماه آغاز و تا پایان تعطیلات نوروز ۹۸ ادامه دارد.

وی افزود: در این طرح نوروزی ۹۰ تیم مجهز و تخصصی، ۵۰ ایستگاه پلیس و پنج هزار پلیس آماده به ارائه خدمت به مردم خواهند کرد.

وی با اشاره به راه‌اندازی قرارگاه‌های نوروزی در استان سمنان گفت: تعیین جغرافیای جرم و اتخاذ تصمیم مناسب در قبال جرم ازجمله وظایف این قرارگاه‌ها است.

فرمانده انتظامی استان سمنان امنیت مردم را خط قرمز نیروی انتظامی عنوان کرد و گفت: با توجه به نزدیک شدن به چهارشنبه آخر سال و برگزاری سنت کهن چهارشنبه‌سوری تمهیدات لازم به‌منظور تأمین امنیت مردم اندیشیده شده است و با موارد حادثه‌ساز به‌صورت جدی برخورد خواهد شد.

قاسمی با اشاره به کشف و ضبط ۱۵۰ هزار قلم انواع مواد محترقه و بیش از ۷۰ کیلوگرم مواد پیش ساز مواد محترقه گفت: افرادی که امنیت مردم را به خطر بیندازند به‌شدت با آنها برخورد می‌شود و تا آخر تعطیلات نوروز مهمان ناجا خواهند بود.

وی اشاره به اینکه در نوروز ۹۷ در جاده‌های استان ۱۲ میلیون و ۲۴۴ هزار تردد ثبت‌شده است افزود: پیش‌بینی می‌شود ۱۰ درصد مسافران نوروزی در محورهای مواصلاتی افزایش یابند.

فرمانده نیروی انتظامی استان سمنان خاطرنشان کرد: ۹۲ دستگاه دوربین فعال ثابت و سیار در نقاط حادثه‌خیز استان سمنان استقرار خواهند یافت.

سردار قاسمی با اشاره به افزایش ۳۳ درصدی سرقت‌های خرد در سال جاری گفت: مردم برای جلوگیری از جرائم مراقب اموال خود باشند.

وی از رشد ۴۰ درصدی کشفیات مواد مخدر در سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل بیان داشت: امسال بیش از هشت هزار و ۵۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط شده است.

فرمانده انتظامی استان سمنان اضافه کرد: در استان سمنان چهار هزار و ۲۳۴ نفر در سال جاری به دلیل مواد مخدر دستگیرشده‌اند که از این تعداد ۱۳۸ نفر زن بوده‌اند.

سردار قاسمی با اشاره به دیگر اقدامات مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر در استان سمنان گفت: در سال جاری ۶۵ باند مواد مخدر در استان منهدم، ۱۴۴ قاچاقچی و ۸۴۲ خرده‌فروش مواد مخدر دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه امسال ۵۵۸ طرح مرتبط با پاک‌سازی مناطق آلوده در راستای مبارزه با مواد مخدر اجرا شد ادامه داد: در راستای مبارزه با مواد مخدر ۱۴۷ طرح مرتبط با کنترل محورهای مواصلاتی انجام شد.