عضویت در کانون پرورشی فکری سمنان ۸ روز رایگان شد

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان گفت: عضویت در مراکز فرهنگی- هنری این کانون همزمان با هفته کتاب از ۲۴ آبان تا یکم آذر ۹۷ رایگان است.
مهدی جمال روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: مخاطبان ۶ تا ۱۷ سال می توانند به مناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار به صورت رایگان عضو یک ساله مراکز فرهنگی- ‌هنری کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان سمنان شوند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۴ مرکز آموزشی- هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان سمنان فعالیت دارد، بیان کرد: این تعداد مرکز آموزشی- هنری استان شامل ۱۶ کتابخانه ثابت شهری، ۲ کتابخانه پستی و پنج کتابخانه سیار روستایی می شود.
وی ادامه داد: برنامه‌های هفته کتاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سمنان در راستای شعار «حال خوش خواندن» است و در شش‌ماه نخست سال جاری، تعداد ۱۳ هزار و ۵۴۳ فعالیت برای ۱۴۴ هزار و ۸۰۱ کودک و نوجوان اجرا شد و تعداد ۵۵ هزار و ۵۲۶ جلد کتاب نیز به این مخاطبان امانت داده شد.
وی، هدف از برگزاری برنامه های این هفته را توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی، ارتقای کیفی دانش و مهارت خوانش کتاب در خانواده و مدارس، بالابردن آگاهی والدین و مربیان در مورد شیوه‌های مطالعه، تقویت انگیزه‌ مطالعه و کتاب‌خوانی و برقراری تعامل فرهنگی با خانواده‌ها و اولیای تربیتی عنوان کرد.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان گفت: آیین تجلیل از اعضای کودک و نوجوان کتاب‌خوان برتر استان، برگزاری نشست ادبی «دو پنجره» با دعوت از رزیتا ملکی شاعر نوجوان، اجرای فعالیت‌های کتاب‌ محور از سوی مربیان در طرح «کانون، مهارت، زندگی»، اهدای کتاب، برگزاری نشست کتاب‌خوان و نقد کتاب، معرفی نویسندگان و شاعران کودک و نوجوان، معرفی تازه‌های کتاب در حوزه‌ی کودک و نوجوان از جمله برنامه‌های هفته‌ی کتاب کانون سمنان است.
در حال حاضر بیش از ۴۳هزار و ۶۸۶ کودک و نوجوان عضو مراکز فرهنگی‌- هنری۲۴گانه‌ی این استان هستند و در این مراکز تعداد ۲۸۹هزار و ۳۹۰ جلد کتاب مناسب گروه سنی کودک و نوجوان موجود است.