محصولات باغی استان سمنان بیمه می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: با پایان تابستان و احتمال بروز سرمای زودرس محصولات باغی استان سمنان برای جبران خسارات سرمازدگی بیمه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سید حسن میرعماددر کارگروه تخصصی خشکسالی، سرمازدگی و مخاطرات بخش کشاورزی استان سمنان اظهارداشت: با توجه به شرایط اقلیمی و آب هوای استان سمنان پیش‌بینی بروز سرمای زودرس در شده است.

وی با تأکید بر لزوم بیمه شدن تمام محصولات باغی استان سمنان افزود: برای جلوگیری از خسارات ناشی از سرمازدگی به محصولات کشاورزی به کشاورزان این استان اجرای این امر ضروری است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان بیان کرد: بیمه شدن درختان و محصولات باغی سبب می‌شود تا خسارت وارده ناشی از سرمازدگی و خشک‌سالی به باغداران کاهش یابد.

وی تصریح کرد: تعرفه بیمه‌ای ساقه و تنه درختان باغات استان سمنان تعریف می‌شود چرا که در سال‌های گذشته به دلیل عدم پوشش بیمه در تنه درختان برخی خسارت‌های کشاورزان در این عرصه جبران نشد.

میرعماد با اشاره به اینکه برخی شهرستان‌های استان سمنان هرساله باغات کشاورزان و باغداران دچار سرمازدگی می‌شود اذعان کرد: ایجاد بستر مناسب برای بیمه شدن تمام باغات در استان سمنان در دستور کار این کارگروه قرار دارد.

وی با تأکید بر اینکه اکنون تمام محصولات کشاورزی این استان در تعرفه بیمه محسوب می‌شود یادآور شد: مدیریت بحران استانداری سمنان برای تخصیص اعتبارات سرمازدگی در بخش کشاورزی اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به برخی خسارت‌ها و خطرات بخش کشاورزی در حوزه سرمازدگی اضافه کرد: درختان انار، انگور و زیتون نسبت به سایر درختان آسیب‌پذیرتر هستند و اقدامات لازم برای حفاظت از این درختان باید انجام شود.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان