با حضور ۱۳ کشور مراسم افتتاحیه ششمین دوره مسابقات بین‌المللی ووشو جام پارس در سالن غدیر سمنان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، ششمین دوره مسابقات بین‌المللی ووشو جام پارس عصر امروز در وزن‌های ۵۵+، ۶۰+، ۶۵+، ۷۰+، ۷۵+،۸۰+،۸۵+،۹۰+،۹۵+ کیلوگرم آغاز شد و تا ۲۷ فروردین‌ماه ادامه دارد.

۱۴ تیم به این دوره از مسابقات راه یافتند که دو تیم ووشو استان سمنان و قهرمان لیگ برتر ووشو جام پارس جنوبی از ایران و ۱۲ تیم دیگر از کشورهای عراق، بلاروس، قزاقستان، اندونزی، برونئی، هند، افغانستان، پاکستان، ارمنستان، بلغارستان، لبنان و سنگاپور حضور دارند.

۳۴ نفر از ورزشکاران ایرانی و ۱۲۴ نفر از ورزشکاران خارجی در شاخه‌های ساندا و تالو مسابقه می‌دهند و این مسابقات از صبح فردا ۲۶ فروردین تا پایان روز یکشنبه ۲۷ فروردین ادامه دارد.

بیش از ۲۰۰ نفر در استان سمنان مشغول به کسب مهارت در رشته ورزشی ووشو هستند و هم‌اکنون این استان دارای بیش از ۳۷ هزار ورزشکار در انواع رشته‌های ورزشی است.

محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش‌های قهرمانی کشور، مهدی علی نژاد رئیس فدراسیون ووشو ایران و ایرج رحمانی مدیرکل هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان از مهمانان کشوری این مراسم‌اند.

محمدرضا خباز استاندار سمنان، احمد همتی نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی و سید عباس دانایی فرماندار سمنان و فرزاد فتاحی مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان در ششمین دوره مسابقات بین‌المللی ووشو در سمنان حضور دارند.

تیم بنگلادش در ششمین دوره مسابقات بین‌المللی ووشو حضور ندارد

مسئول کمیته تشریفات فدراسیون ووشو اظهار داشت: تیم بنگلادش به دلیل عدم دریافت به‌موقع مجوز ورود به ایران نتوانست در این دوره از مسابقات شرکت کند.

پیش از این مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان از حضور تیم‌های ملی ووشو از ۱۵ کشور دنیا در این مسابقات خبر داده بود.

این دوره از مسابقات تا عصر روز بیست و هفتم فروردین‌ماه امسال ادامه دارد.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان