موزه اسب و سوارکاری سمنان با استانداردهای منطبق بر امور بهداشتی ایجاد می‌شود

هیأت سوارکاری استان سمنان تأکید کرد: موزه اسب و سوارکاری سمنان با استانداردهای منطبق بر امور بهداشتی ایجاد می‌شود.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری فارس استان سمنان، هیأت سوارکاری استان سمنان با صدور نامه‌ای تأکید می‌کند: زمین مجموعه چمران سمنان در سنوات دور به‌عنوان زمین خاکی فوتبال و در چند سال گذشته به‌عنوان کارگاه پل‌سازی شهرداری مورد استفاده بوده و در حال حاضر در دو بخش توسط هیأت تنیس استان و هیأت سوارکاری استان در حال ایجاد فضاهای ورزشی ارزشمند است.

در حوزه سوارکاری این مرکز برای اولین بار در کشور در قالب پروژه «موزه اسب و سوارکاری و اولین مرکز تخصصی استعدادیابی کودکان و مرکز تخصصی آموزش جانبازان و معلولان» است که شرایط اختصاصی جهت آشنایی کودکان ۳ تا ۱۴ ساله را با اسب‌های پونی (بسیار کوچک و مینیاتوری) با این رشته ورزشی ایرانی اسلامی فراهم می‌آورد.

این اسب‌ها می‌توان گفت هیچ‌گونه آلودگی نداشته و در شرایط استاندارد، بهداشتی و ایمنی که برای کودک سه ساله فراهم می‌شود، بالطبع برای محیط پیرامون نیز عاری از هرگونه آلودگی خواهد بود.

در خصوص جانبازان و معلولان نیز در جوار سالن ورزشی جانبازان و معلولان و در فضایی در دسترس، مناسب و تسهیل شده باید ایجاد شود و خدمات‌رسانی برای این عزیزان در دسترس باشد.

با عنایت به اینکه در حال حاضر در شهر تهران که حساسیت‌های بهداشتی فراوانی دارد، باشگاه‌های سوارکاری بی‌شماری با ظرفیت بیش از ۱۰۰ رأس در هر باشگاه مشغول به فعالیت هستند، این پروژه که مجموعه موزه اسب و استعدادیابی کودکان و جانبازان است و با استانداردهای بالایی ساخته و عاری از هرگونه آلایندگی خواهد بود.

در دنیا صنعت اسب به‌عنوان یک صنعت اشتغال‌زا و همسو با محیط زیست به شمار می‌آید؛ رواست که در شهر اخلاق ورزش‌های مورد توصیه پیامبر اعظم (ص) را در محیطی ایمن به فرزندانمان بیاموزیم و برای جانبازان این افتخارآفرینان ایران اسلامی مکان ورزشی در دسترس و مناسب ایجاد کنیم و ورزش‌های اسلامی را برای عموم خانواده‌ها تسهیل کنیم.

موزه اسب و سوارکاری و مرکز استعدادیابی کودکان و جانبازان با استانداردهای کاملاً منطبق بر امور بهداشتی ایجاد و به‌عنوان مجموعه‌ای منحصربه‌فرد در سطح کشور مورد استفاده همشهریان سمنانی خواهد بود.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان