ناوگان‌های حمل‌ونقل عمومی در استان سمنان نوسازی می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، قدرت الله ابک صبح امروز در دیدار با برخی مدیران کل استانداری سمنان اظهار داشت: در بودجه سال ۹۷ توجه ویژه‌ای بحث اشتغال، آب محیط زیست و گردشگری شده است و برای سامان‌دهی این مسائل برنامه‌ریزی دقیقی لازم است.

وی با بیان اینکه برای ایجاد تحول و توسعه پایدار در استان باید مدیریت مصرف آب را در دستور کار قرار دهیم افزود: در این راستا تدوین طرح جامع گردشگری از دیگر برنامه‌های مهم استان برای ایجاد توسعه پایدار است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان تصریح گرد: گردشگری فارغ از یک زیرساخت اساسی، به‌عنوان یک طرح فرا بخشی به شمار می‌آید و در حال حاضر به‌عنوان قطب سوم اقتصاد در دنیا مطرح است.

وی با اشاره به اینکه در لایحه بودجه سال ۹۷ برای ایجاد ۹۸۰ هزار شغل برنامه‌ریزی‌شده است ابراز داشت: سهم گردشگری در این رقم ایجاد ۱۷۳ هزار فرصت شغلی است و این امر باید در دستور کار و اولویت نخست مدیران کل و مسئولان بخش گردشگری استان قرار گیرد.

ابک با بیان اینکه بازآفرینی شهری از دیگر اولویت‌های این نهاد است خاطرنشان کرد: مسئولان ستاد بازآفرینی شهری در سطح شهرستان‌ها موظف هستند تا پایان خردادماه سال ۹۷ اسناد و مدارک مربوط به این امر را ارائه کنند.

وی از برنامه‌ریزی برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی استان سمنان خبر داد و گفت: این امر برای حفظ امنیت و سلامت مردم در سراسر کشور اجرایی می‌شود و در استان سمنان نیز در سال ۹۷ در اولویت‌های نخست قرار دارد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان بیان کرد: واگذاری پروژه‌های نیمه‌تمام استان به بخش خصوصی از دیگر مواردی است که در سال ۹۷ اجرایی می‌شود.